Lurius

Proč nám dělá déšť tak příjemně u srdce?

Nevím jestli se to týká jen melancholiků, ale proč nám déšť dělá tak příjemně, obzvlášť když se na něj můžeme koukat skrze zamlzené okno teplého domova? :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to tzv. bílý šum. Jako bílý šum jsou označovány monotonní hučivé zvuky generované přírodou (voda) nebo uměle (motory, nástroje). Většině lidem jsou tyto zvuky příjemné a dokáží zklidnit, uspat a přispět k pohodě. Čerstvě narozeným miminkům bílý šum připomíná prostředí maminčina bříška, odkud jsou navyklá na podobné zvuky (srdce, proudění krve, dech matky). Proto bílý šum novorozené děti utiší, zklidní a uspává.
https://ru-clip.com/vide­o/MwIJi-maroo/b%C3%ADl%C3%BD-%C5%A1um-cz-zur%C4%8Den%C3%AD-pot%C5%AF%C4%8Dku-uklid%C5%88uj­%C3%ADc%C3%AD-zvuk-18.html

Další odpovědi
nyjono

Proč nám?
Mně u srdce dobře nedělá.

ivzez

Mám déšť velice ráda,
ale nevšimla jsem si, že by mi „dělal příjemně u srdce“.
Za deště se cítím dobře, ale přičítám to nízkému tlaku.

BílýŠum.cz → nějaké nahrávky ke stažení: http://www.bi­lysum.cz/

mzm

Ještě dnes si vzpomínám, jak nám spravovali střechu a do toho vcelku intenzivně zapršelo. Z pokoje jsem vytahal asi 500l vody. Od té doby mi déšť moc dobře nedělá.
Ale je to čím dál lepší…