xiperio

Proč mají Asiati šikmé oči či žlutou pleť?

Je to důsledek evoluce? Nebo nějakého blízkého křížení? Nebo je to tím, že je furt přivírají před sluncem nebo větrem? (Ale to by museli mít šikmé i třeba Afričané). Děkuji za Váš názor.

Nejlepší odpověď
annas

1. Zeptali jsme se vědců: Jak se v evoluci člověka vyvinula světlá pleť a šikmé oči

Šikmé oči jsou tvořeny kožní řasou překrývající vnitřní koutek oka. Tato řasa nazývaná odborně epikantus je typická například pro asijské národy a původní obyvatele Ameriky. Evoluční příčiny jejího vzniku zůstávají dodnes otázkou a předmětem mnoha vědeckých diskusí.

Epikantus bývá často spojován s adaptací na prostředí s vysokou koncentrací prachových částic. V jiných teoriích se můžete dočíst o souvislosti s arktickým (ochrana proti zimě) nebo tropickým podnebím (ochrana proti poškození UV zářením). Každopádně můžeme říct, že velmi pravděpodobně je důvodem vzniku kožní řasy potřeba ochránit oční bulvu – ať už před prachem, nebo před jinými nežádoucími faktory, které by mohly poškodit zrak."

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/ve­da/zeptali-jsme-se-vedcu-jak-se-v-evoluci-cloveka-vyvinula-svetla-plet-a-sikme-oci.A160118_143­714_ln_veda_a­pe

2. Číňané mají žlutou kůži. Proč se Asiatům říká žlutá.

"Široce rozšířená mylná představa o Asijcích se žlutou pletí po celém světě byla vytvořena vědou v 18. století.

Stalo se, že lidé patřící k mongoloidní rase se nazývají žlutí. Nebudeme polemizovat o etice a politické správnosti takového pojmu, vezmeme v úvahu pouze jeho skutečnou součást. A je to tak, že se Číňané, Japonci, Mongolové, Vietnamci a další obyvatelé Asie, když jsou pečlivě prozkoumány v doslovném smyslu tohoto slova, stanou o nic žlutějšími než Rusové, Britové nebo Francouzi.

První Evropané, kteří se setkali s Číňany, nehlásili nic o žluté barvě jejich kůže. Naopak, v 16. století popsal tajný poradce německého císaře Transylvana obyvatele Nebeské říše takto: „Jsou to lidé s bílou pletí a velmi vysokou úrovní společenské organizace – jako my Němci.“ Další Evropan, italský cestovatel Andrea Korsali, který navštívil Čínu v roce 1515 a díval se na místní obyvatele, zvolal: „Di nostra qualita!“, Což znamená „Jako my" atd.

více v odkazu.

https://nail-dizain.ru/cs/ma­nicure/pochemu-u-aziatov-uzkie-glaza-u-kitaicev-zheltyi-cvet-kozhi-pochemu-aziatov-nazyvayut/

Další odpovědi
michalds

To je z toho přivírání očí, jak jim do nich foukal vítr na rozlehlých pláních.

EKSOT123

Do triedy IV.B príde číňan a deťom povie: „Deti dávajte mi otázky.“ V tom momente príde učiteľka k Mórickovi a povie mu: „Móric ty mu nesmieš dávať otázky, lebo otázky z tvojich úst su neslušné!“ Už sa blíži ku koncu hodiny a práve vtedy si všimne číňan jednu vec a povie: „Ty chlapec, tam vzadu, ty si sa ma ešte nič nepýtal, daj mi otázku!“ „Ale ja nesmiem.“ „Prečo by si nemohol? Daj mi otázku!“ „No tak dobre. Koľko máte otcov?“ Číňan si pomyslí: Blbá otázka, blbá odpoveď: „Šesť“ „Ja som vedel, že z dvoch vajec nemôžeš byť taký žltý!“

Odpověď Annas je zajímavá, ale ta část o barvě pleti jistě naletělela na špatný zdroj. Jako je fakt, že dost Asiatů je ošklivě bílých, ale celkově se nažloutlá barva nezapře. Asi záleží na užší oblasti a genech. Někde je to hodně, někde skoro vůbec. Podobně, jako jsem se zde před pár dny ptal na habešany a další polobílé Afričany. Žluté barvy můžeme dosáhnout i u bělochů – mám přátele vegetariány a jeden podzim se živili snad jen dýní Hokaido. Až jsem se lekl, jak byli žlutí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Víš proč je citron zelený? Protože má vztek že nemůže upažit,.