orestez

Proč nad Amerikou létá pražské hlavní nádraží?

Dobrá, doplňuji. Loni nebo kdy to bylo, se narodil hurikán Catherine, jindy Sandy. V rádiu teď hlásili, že sílí Florenc. Proboha kdo dává jména přírodním živlům? To je, jako by u nás zavál Jeník s deštěm Mařenkou, do toho sněžil Igor a padaly Renaty.
V extrémním případku by nás varovali, že se ze severu řítí Božena. Ovšem z jižní části republiky Anežka. Která? Ta, co má účes na ježka. Ze středomoří k nám postupuje teplý Franta. Lze snad najít hurikány v matrice?

Nejlepší odpověď
Edison

Názvy meteorogickým jevům dávají meteorologové. Střídavě mužské a ženské jméno. Ten Florenc není TEN Florenc, ale TA Florence. Jinak… když se řekne Hlavní nádraží v Praze, tak je to Wilsoňák neboli vlakové, čili nikoli Florenc.

Doplnění: Ano, i meteorologické, atmosferické, hvězdné a jiné jevy mají své „matriky“.

Další odpovědi
led

Velké křídla nad kopulí,
křídla staveb Nádraží nad městem
Proč bychom nelétali,
když máme křídla
a na Ameriku z výšky se dívat,
co je blíž, košile
nebo kabát?

Na otázku v symboloch „Proč nad Amerikou létá pražské hlavní nádraží?“ možno odpovedať rovnako symbolmi ako veštiareň v Delfách, alebo v chráme pod zasneženými vrcholmi dotýkajúcimi sa nebies na nepálskej plošine.

Amerika https://www.npu­.cz/cs/planuje­te-vylet/tipy-na-vylet/8101-zatopeny-lom-mala-amerika

marci1

Edison Ti to už vysvětlil. 🙂 U nás by se hurikán mohl jmenovat Janda a v Brně taky po nádraží Rola. 🙂

klumprt

Marci, myslím, že v Brně by tomu odpovídala spíš Zvonařka.

led

A zasa veľká zmena pri doplnení pôvodnej otázky, na úplne novú otázku.
Moja odpoveď sa viaža k pôvodnej otázke s jednou jedinou vetou: „Proč nad Amerikou létá pražské hlavní nádraží?“

orestez

Třeba tohle jsem zase nevěděl. A Wilsoňák je super, na to brněnský hantec nemá.

Edison

Wilsoňák ovšem má svůj věcný důvod. Jistě jsi schopen si o tom něco najít na netu. 😉

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Praha_hlav­n%C3%AD_n%C3%A1dra%C5%BE­%C3%AD