maschin

Proč nacisté po válce utíkali do Jižní Ameriky?

Josef Mengele, Adolf Eichmann, Klaus Barbie, Ante Pavelič…

Nejlepší odpověď
annas

Milan Zacha Kučera ze zdrojů Reflex, La Nación, Daily Mail, ČTK/AP, aTeo, Canal 13 sestavil článek
http://www.je­sen.cz/clanek27­.html

Pročtěte si jej, dovíte se podrobnosti.

NĚMCI V CHILE
"Německý živel má v Chile dlouhou tradici. První Němci se na dnešním chilském území objevili již v 16. století. Základ současné silné německé základny v Chile však položila až politika chilské vlády v polovině 19. století.

Historie německé komunity v Chile je poznamenána nacismem. Již před válkou zde zapustila relativně silné kořeny Zahraniční organizace hitlerovské Národně socialistické německé dělnické strany (NSDAP). Nacionální socialisté v Německu se totiž považovali za zástupce všech Němců na celém světě, který ostatně chtěli opanovat. Proto v roce 1934 zřídili organizaci, jež sdružovala nacisty mimo německé území. V Latinské Americe měla kolem 6000 členů, z toho v Chile asi 1000. Hitlerovce však podporovala širší část zdejšího německého obyvatelstva. Na chilském území operovali i agenti nacistických tajných služeb. Není proto překvapivé, že Chile se stalo i vítaným cílem řady nacistů, kteří po porážce třetí říše prchali před pronásledováním. Své buňky zde měla Organizace bývalých příslušníků SS (ODESSA) i skupina " Spinne", jež zajišťovaly kanály pro útěk a zaopatření nacistických psanců. Část z nich pak v sedmdesátých a osmdesátých letech pomáhala Pinochetově ultrapravicové diktatuře. V těchto dějích se již na scéně jako nezanedbatelný aktér objevuje i Colonia Dignidad.

V jedné zprávě říšskému šéfovi tajné policie Heinrichu Himmlerovi napsal vedoucí skupiny Otto Schulz-Kampfhenkel: „Dvě největší řídce osídlené a zároveň na zdroje bohaté oblasti na Zemi jsou Sibiř a Jižní Amerika. Jen ony nabízejí prostor pro imigraci a možnosti osídlení nordickými národy.“ Nejlepší bylo podle něj začít v Amazonii: „Pro pokročilou bílou rasu nabízí mimořádné možnosti využití".“

Dále např.
NACISTÉ A PLYN – VÁLKA S ARGENTINOU
KTEŘÍ TAM UTEKLI…

Další odpovědi
anonym

Protože např. v Argentině byla vláda fašismu poměrně nakloněna (Peron), se státy Jižní Ameriky nebyly (a mnohdy dodnes nejsou) uzavřeny smlouvy u vydávání zločinců, na poměrně rozlehlých územích s malou hustotou osídlení se navíc mohli snadno ´ztratit´ ze společnosti.