Avatar uživatele
annas

Proč nacházíme pavouky ve vaně? Když vanu spláchneme, někdy se pavouk objeví znova, kde se ukryl?

V odpadu je přece voda …
Doplňuji:
Deli, opravdu krásná slova. Pavouky nezabíjím, když se objeví pavučina, smetu ji, ale pavoučka nechám žít. Ve vaně jsem ho jednou omylem spláchla, ale objevil se znova. Udivilo mě to, ale vynesla ho raději ven…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, tom004, anonym, anonym, Deli, anonym před 4689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Myslím, že když se už pavouk na svých poutích dostane do vany, je zaskočen nezvyklým okolím. Všude pusto prázdno hladko bílo… Tak čeká, trochu překvapen, co se bude dít, dumá, co dělat – a proto se trochu zdrží a my ho tam snadno najdeme. Opravdu snadno, protože když bude sedět na pokojové květině či na koberci, snadno ho přehlédneme. Ve vaně si ho ale všimne každý hned.
Měli bychom ho odchytit a pustit ven, ne splachovat. Ale přesto to děláme. Pavouk má ale od přírody danou schopnost snadno se svými lepivými nožkami zachytit. Chytí se tedy pod okrajem odpadu, odpadní mřížky… Nebo ho možná spláchneme až do odpadního kolínka, ale on nejde ke dnu jako kamínek. Zůstane většinou na hladině, ke stěně to nemá daleko a tak se snadno opět zachytí a vyleze po stěně odpadu nahoru, za světlem.

Ten pavouček nám zabíjí mouchy a otravný hmyz, neškodí nám. A že se nám nelíbí? Za to on nemůže. Dejte mu šanci, nesplachujte ho! Dojděte pro sklenici a papír, odchyťte ho a vyneste ven do přírody. Možná zrovna díky němu budete mít při letní grilovačce o jeden komáří kousanec míň. 🙂

Tolik můj názor, Kerberus, sice ne odborný, ale od srdce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

V časopise Reader’s Digest jsem našel toto vysvětlení.
Na rozdíl od všeobecně rozšířené představy pavouci nevylézají z odpadu.
Do koupelny se většinou dostávají oknem, prasklinou ve zdi nebo v podlaze či přepadovou trubkou. Když spadnou do vany, nedokážou po jejích hladkých stěnách vylézt ven.
Jestliže se pavouka pokusíte spláchnout, instinktivně zkroutí nohy, aby zachytil vzduchovou bublinu pod svým tělem. Když se v odpadu nedostane za koleno, může znovu vylézt po stěnách výlevky do vany.

Zdroj: Reader’s Digest

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Dokáže vylézt, poněvadž se v odpadu zachytí. Většinou ale tam spadne další..))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Kdyby to šlo,tak dám Deli za její odpověď,100 pa­lečků.Ještě jednou dík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Nikdy mě nenapadlo pavouka spláchnout.Vždy ho vezmu a vyhodím z okna na zahrádku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

Vagrova odpověď docela dává smysl… Dřív jsme bydleli v bytě, kde jsme měli okno do koupelky a v péčku, v podstatě denně jsme tam měli pavouka – bydleli jsme tam přes léto… Teď bydlíme v bytě v centru prahy – koupelka bez oken .. už jsme tu skoro rok, a zatím jsme tam pavoučka neměli, ale na balkóně už jsem jich pár našla :))))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kerberus

Deli, opravdu jsou Vaše myšlena upřímně. . Já pavouky nezabíjím, vynáším je ven. Jen jednou výjimečně jsem pavoučka spláchla, ale objevil se znova. Přemýšlela jsem, kde se ukryl.

před 4689 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek