Avatar uživatele
Zlatý

Proč nacházíme pavouky ve vaně? Když vanu spláchneme, někdy se pavouk objeví znova, kde se ukryl?

V odpadu je přece voda ...
Doplňuji:
Deli, opravdu krásná slova. Pavouky nezabíjím, když se objeví pavučina, smetu ji, ale pavoučka nechám žít. Ve vaně jsem ho jednou omylem spláchla, ale objevil se znova. Udivilo mě to, ale vynesla ho raději ven...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že když se už pavouk na svých poutích dostane do vany, je zaskočen nezvyklým okolím. Všude pusto prázdno hladko bílo... Tak čeká, trochu překvapen, co se bude dít, dumá, co dělat - a proto se trochu zdrží a my ho tam snadno najdeme. Opravdu snadno, protože když bude sedět na pokojové květině či na koberci, snadno ho přehlédneme. Ve vaně si ho ale všimne každý hned.
Měli bychom ho odchytit a pustit ven, ne splachovat. Ale přesto to děláme. Pavouk má ale od přírody danou schopnost snadno se svými lepivými nožkami zachytit. Chytí se tedy pod okrajem odpadu, odpadní mřížky... Nebo ho možná spláchneme až do odpadního kolínka, ale on nejde ke dnu jako kamínek. Zůstane většinou na hladině, ke stěně to nemá daleko a tak se snadno opět zachytí a vyleze po stěně odpadu nahoru, za světlem.

Ten pavouček nám zabíjí mouchy a otravný hmyz, neškodí nám. A že se nám nelíbí? Za to on nemůže. Dejte mu šanci, nesplachujte ho! Dojděte pro sklenici a papír, odchyťte ho a vyneste ven do přírody. Možná zrovna díky němu budete mít při letní grilovačce o jeden komáří kousanec míň. :-)

Tolik můj názor, Kerberus, sice ne odborný, ale od srdce.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V časopise Reader’s Digest jsem našel toto vysvětlení.
Na rozdíl od všeobecně rozšířené představy pavouci nevylézají z odpadu.
Do koupelny se většinou dostávají oknem, prasklinou ve zdi nebo v podlaze či přepadovou trubkou. Když spadnou do vany, nedokážou po jejích hladkých stěnách vylézt ven.
Jestliže se pavouka pokusíte spláchnout, instinktivně zkroutí nohy, aby zachytil vzduchovou bublinu pod svým tělem. Když se v odpadu nedostane za koleno, může znovu vylézt po stěnách výlevky do vany.

Zdroj: Reader’s Digest


Avatar uživatele
Zlatý

Dokáže vylézt, poněvadž se v odpadu zachytí. Většinou ale tam spadne další..))


Avatar uživatele
Zlatý

Kdyby to šlo,tak dám Deli za její odpověď,100 palečků.Ještě jednou dík.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nikdy mě nenapadlo pavouka spláchnout.Vždy ho vezmu a vyhodím z okna na zahrádku.


Avatar uživatele
Bronzový

Protože z vany neumí vylézt, stěny jsou na něj příliš hladké. Jakmile se tam jednou dostane, nezbývá mu tedy než čekat, až ho někdo přijde spláchnout do kanálu. A pokud se po spláchnutí objeví pavouk znovu, jsem přesvědčen, že jde o jiného pavouka.


Avatar uživatele
Bronzový

Vagrova odpověď docela dává smysl... Dřív jsme bydleli v bytě, kde jsme měli okno do koupelky a v péčku, v podstatě denně jsme tam měli pavouka - bydleli jsme tam přes léto... Teď bydlíme v bytě v centru prahy - koupelka bez oken .. už jsme tu skoro rok, a zatím jsme tam pavoučka neměli, ale na balkóně už jsem jich pár našla :))))

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

Kerberus

Deli, opravdu jsou Vaše myšlena upřímně. . Já pavouky nezabíjím, vynáším je ven. Jen jednou výjimečně jsem pavoučka spláchla, ale objevil se znova. Přemýšlela jsem, kde se ukryl.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1243
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 377
Zlatý annas 345
Zlatý ReHu 310
Zlatý marci1 299
Zlatý hanulka11 296
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 263

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.