Proč na zahrádkách po zavírací době složí slunečníky, když je pak stejně budou zase u otvíračky rozkládat zpět?

Jestli je to jen poznávací znamení, že je otevříno, tak se tím všichni řídí?
Já bych na svojí zahrádce pokud bych vlastnil pěkně s hospodou či restarací, tak venku vždy rozložené slunečníky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Co kdyby v noci přišel větší vítr? Z následků bys jako hospodský radost neměl. Kromě toho by takto v noci neplnily účel, pos… by ti je navíc i sovy a zvyšoval bys šanci na poškození meteoritem. 🙂 A měl bys je víc zasviněné prachem.

Další odpovědi
marci1

Domnívám se, že jsou složené vzhledem k nevyzpytatelnému počasí (silnému větru, bouřce). Slunečník se může převrátit, pádem poškodit. 🙂

iceT

Třeba sis nevšiml, ale i během otvírací doby a silnějšího větru, obsluha slunečníky skládá.

jáára

U nás je neskládáme. Takovej vítr tady eště nebyl.