zjentek

Proč na trhu v USA má většina „lahváčů“ lisovanou ŠROUBOVACÍ zátku, zatímco TATÁŽ piva v Evropě znají pouze lisovanou?

Autácku, když pyju někde v USA 5let Coronu, kterou si předtím „twistnu“ holou rukou, budu celkem i tvrdit, že tomu tak je, i když přiznám- jsi mě svým sněním dóst zvyklal… takže by mně celkem zajímalo, po jakým Mechiku u USA jsi to v atlase světa jezdil! ;)

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=beer+twis­t+off&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=beer+twis­t+top&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Níže vložená otázka nebyla až tak bezpředmětná, jak by se neznalému zdálo… dyk:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-cem-to-tkvi-ze-mexicky-pivo-corona-z-cesky-billy-ma-korunkovou-zatku-nalisovanou-zatimco-v-usa-maj-sroubovaci ;)

Tu z Billy jsem si doteď netwistnul, pánč mně ještě nikdo neodpověděl ;(

Odpovědi
Kepler

Takový je tam dobrý zvyk, stejně jako že všechna koncová aut jsou červená a 90% železničních tratí má dubové pražce. EUpíkovi to hlava nebere. No a co?

aliendrone

Tak přesně tuhle otázku jsem si pokládal v neděli!! A odpověď také neznám, jen mi nejde do gemby, že něco tak SUPER se zde ještě neprosadilo. (Lemtám teď ve vedru docela dost Strongbow i jiné cidery, které jsou touto SKVĚLOU vymožeností vybaveny všechny – zátku mají korunkovou-šroubovací!)

Znám moře způsobů, jak otevřít pivo bez otevíráku, ale ŽÁDNÝ na prosté „otočím zátkou“ NEMÁ!!)

dalid

Ako vysvetluje prilozeny clanok, vyrobne linky na srobovacie uzavery su drahsie a zaroven maju uzavery mensiu trvanlivost. Ide o marketingovy tah velkych spolocnosti. Otvaranie je pohodlnejsie a stylove, vo velkoprodukcii su naklady jeden uzaver nizsie a kvalita piva nie je prioritou. A u tvojej zahadnej Corony z Billy by si urcite podla ciaroveho kodu zistil, ze je vyrobena v europe.

Zdroj: https://eu.ar­gusleader.com/sto­ry/blogs/beer­blog/2016/09/22/un­covering-mystery-why-some-beers-twist-off-and-some-arent/90781334/

zjentek

Alien no ale takys to moh položit jako otázku! A mohls bejt zase SUPER a SKVĚLý aliendron! Takhle to totiž padá na mě a to bych FAKT nerad!

Jo a nevíš (jako jedinej TADY), PROČ jeden pivovar vyrábí stejnýho lahváče pro americkej trh s korunkovou-šroubovací a pro EUtrh jen s korunkovou? To by totiž byla ÚŽASNÁ aliendrzní odpověď… ;o

aliendrone

Žádný strach, i bez toho jsem úžasný, skvělý a vůbec MEGASUPER Aliendrone! ;) :D :D Tudíž si mohu dovolit přenechat drobky superiority i méně dokonalým jedincům, jako jsou třeba lidé nebo zjentek. ;) :D :D

K tvému dotazu (diskuznímu) > odpověděl jsem již v ODPOVĚDI, ale protože je mi jasné, že nemůžeš porozumět mystériu „kterak je možné, že Aliendrone něco neví“, tak SPECIÁLNĚ for you >>>

Budou v tom prachy nebo technologie! Nejspíš se kdysi hodně zainvestovalo do výroby lahví bez závitu a dnes jich jsou jednak stamiliony, druhak ještě nejspíš nejsou výrobní linky na konci životnosti, tudíž by bylo neekonomické je předělávat. Až kleknou, možná se dočkáme. ;) :D :D

Druhá možnost, co mě napadá je, že šroubovací závěr (i když je podle mne FAKT BEZVA!) nemusí být spolehlivý tak, jako poctivé nalisování klasické korunky (může docházet např. při přepravě k jeho uvolňování nebo tak něco).

Spokojen? ;) :D :D

zjentek

No… konečně něco. Ále jo, spokojen :) ;D ;D

Uvěřil bys, kdybych řek, že jsem něco podobnýho vzdáleně tušil?

Jo a taky bych ti chtěl poděkovat za mé zařazení do kat. nelidí. V životě mně nejde o nic jinýho víc, než se po smrti NEDOSTAT tam, kam se dostávají běžní lidé- občané… pokud tedy jsem vůbec smrtelnej… aler snažím se! ;)

zjentek

Kepler, ale kua PROČ! ;) ;D ;D

Já už asi voe kua fakt začnu chodit na Quoru, to se nedá… ;)

Kepler

Já nevím, třeba přišli na to, že ty šroubovací zátky jsou spolehlivější. Koupit si vyvětrané pivo u nás není žádná vzácnost. A zřejmě nejsou takoví pivní borci jako u nás. Nalejí černouškovi jen dvě deci, aby moc nevyváděl a další od rodičů dostane až druhý den. Dbají o jejich zdraví, to víš, Zlatopramen to není. Do té doby si pivčo můžou zašroubovat bez ztráty řízu. Pamatuju doby, kdy i u nás byly třetinkové flašky se žlutou sodovkou, opatřené keramickým patentním uzávěrem s červeným gumovým těsněním. Vykupovaly se za 1 kačku pade!