Proč na plesech, divadlech se muž musí potit v obleku a žena má šaty, že je vidět skoro všechno?

Nejlepší odpověď
hanulka11

jo ------,to je dle etikety

Další odpovědi
tom004

A,kdo říká,že se musí nutně potit.Mimo jiné,stačí zvolit vhodnou látku a střih obleku,totéž platí i o ostatních doplňcích,a není to tak hrozné.Dokonce si dovolím tvrdit,že oblek dokáže i „chladit“.A na plesech,to stejně funguje tak,že,s přibý­vající dobou saka a kravaty „mizí“ na opěradlech židlí.U žen je to otázka prestiže,mít něco,co jiná žena nemá,a být co nejoriginálněj­ší.Ale to přece máme rádi.Já sám saka nosím prakticky denně.Ne,že bych musel,ale mají dost kapes,a kapsiček,kam se vejde spousta drobností,aniž by bylo něco vidět.je to pohodlné.

dědapetr

Proto že je to podle etikety slušného chování a nikdo to ještě nezměnil.

arygnoc

naopak by to nebylo zajímavý.

Ella

je to společenský oděv, a muži v obleku vypadají dobře, navíc ženu nikdo nenutí aby si oblékla šaty s výstřihem až do pasu a rozparkem po krk…

Terryle

Vemte to i z té lepší stránky – muž nemusí dlouze dumat, jaký si vzít doplňky, boty a kabelku; jaký šaty se na jakou příležitost hodí a jaký ne, jaký bude mít konkurentka atd. Maximálně si sladí kravatu s košilí.
Nehledě na to, že nemusí hlídat, aby se mu propánaboha nenatrhly silonky, aby si nezvrtl nohu na podpatečku, aby mu nevykouklo víc, než je slušno.
Proto skoro všude chodím v černým kostýmu a dle nálady obměňuju jen halenku. A až si nechám ušít košilovou na míru, začnu nosit i kravaty! Tak :o) Protože já vám to, pánové, děsně závidím.
Doplňuji:
PS: a samozřejmě, pánové v obleku vypadají prostě dobře :o)

anonym

Na chlapech je prd zajímavého vidět.

led

Viete si predstaviť muža na plese, s hlbokým výstrihom a otvoreným rozparkom na nohaviciach?
Ale nerobte si starosti protokol (etiketa) dovoľuje návštevu divadla aj bez saka. Je ale trápne sako, kravata, rifle a tenisky – ako to často vidíme…
Čo sa týka plesu, štátnej návštevy, odovzdávania ceny a vyznamenania a podobne presne určuje protokol. Ale je tam možnosť použiť vzdušnejší materiál.

venkovan

Dobře udělaná saka která jsou trochu pod pás chrání mnohé muže před trapným pocitem které mu přivodí šedá mozková kůra když vidí pěknou ženu ve večerní róbě pod kterou je vidět skoro všechno.
Mimochodem Terryl – pánská móda je v detailech a mnohý metrosexuál má taky roblém si vybrat správný oblek. Někdy raději jdu jako trhan, než abych šel na nějakou slavnost v šatech z tanečních ze začátku minulého století. Jestli jsi to nepostřehla, tak to je celkem běžný jev u mužů – jedny společenské šaty na 20 let a nebo než přeroste břicho.

Rocker

Proto nechodím na plesy,ale na rockové koncerty:-)