Elixír

Proč u neznámých věcí, kterým nerozumíme, střílíme a potom se ptáme?

Strach lidí převláda před rozumem, nebo to je naopak a rozum velí strachu. Podnět a příčina vychází z hlavi a tak se bojíme předem? Jak to jé doopravdy.

Původní otázka
Proč na neznáme věci, kterým nerozumíme, střílime a pak se ptáme.

Nejlepší odpověď
Drap

Na nic nestřílím. Vždy se ptám.

Další odpovědi
Kepler

Nejdřív střílí a pak se nemusí ptát, dělají vojáci. Je to ze zkušenosti a pudu sebezáchovy. Kdo je rychlejší, přežije.

zjentek

Ne, z hlavní vychází řešení, ne podnět a příčina.

annas

Otázka je nepřesně formulovaná, je střílení obrazné?

Přece všichni zbraň nemají, aby na něco stříleli. Reálné?

Kepler

Souhlasím, možná to tázající se myslel obrazně. Pak by ovšem došlo na filosofickou diskuzi. Takže jsem odpověděl jako primitiv, co má strach o svůj život. Filosofické i jiné diskuze admin nemá rád.

annas

Někdy mně otázky připadají formulované tak, jako bychom uměli číst myšlenky.