Syd

Proč na hnojivu, které se přidává do zálivky, píšou „Aplikujte na vlhký substrát“?

Proč nenapíšou rovnou, že to mam dát do víc litrů vody? Obvykle zalévám až když je hlína uplně suchá. Tohle zní to jako že mám nejdřív normálně zalít a pak teprve zalít zálivkou s hnojivem, jenže to znamená že jednak toho spousta vyteče ven a hlavně lít další vodu do už zalitého květináče znamená rostlinu přemokřit, načež bude mít problém vyschnout a začne uhnívat.

Odpovědi
elkon

Lépe se vsakuje. Stačí zeminu (ne hlínu) trochu orosit.

Funna

správně se květiny nezalévají až když je substrát vyschlý (samozřejmě existují vyjímkyu některých rostlin), takže ti chtějí naznačit, že zalít rovnou dávkou hnojiva vyschlou zeminu není značka ideál…takže pokud máš substrát fakt suchý, zaliješ první den trochou vody a až druhý den vydatněji i s hnojivem…