Kelt

Proč na hlavním nádraží v Praze nejsou schopni určit nástupiště včas?

Včera jsme jeli na otočku do Prahy. Nejvíc mne a mnoho cestujících překvapilo, že nástupiště pro odjezd vlaku bylo určeno až 15 minut před odjezdem vlaku, takže davy lidí se na poslední chvíle hrnuly k vlaku, který byl stejně pozdě přistaven. Na hlavním nádraží je 7 nástupišť, a tak určit volnou kolej by neměl být problém s dostatečným předstihem. Tato situace se opakuje několik let, kdykoli přijedu do Prahy a jedu zpět. Přitom na jiném nádraží tyto problémy nejsou. Četl jsem, jak se Praha chlubí, kolik tam denně projde lidí (Pražané se rádi chlubí) na hlavním nádraží, ale že tímto zvyšují adrenalin u cestujících, to neřeší. Asi mi řeknete, že brečím na špatném hrobě. Asi bych to měl řešit přímo s odpovědnými osobami v Praze. Pokládám však tuto otázku, zda s tím máte také podobné zkušenosti. Děkuji.

Odpovědi
magorvkleci

Oni to mají teď asi těžký, když je Negrelliho viadukt v opravě. Jinak 15 minut je tak akorát, myslím.

ten který je

Souhlasím.Pro starší,hůře pohybující se lidi to není moc dobré.V létě jsem jel na dovolenou a před informačním panelem byl nával cestujících včetně zmatených turistů ze zahraničí.

Dochy

15 minut před odjezdem vlaku je podle mně naprosto v pohodě. Je jen velmi málo lidí s takovými problémy aby za 15 minut nedošli od tabulí na 7. (Takoví myslím ani moc rádi necestují, zvlášť ne veřejnou dopravou). Řekl bych že 15 minut je nadstandard. Na Holešovickém nádraží běžně nástupiště ukáží až 5 minut před odjezdem. (je fakt,že nástupiště tam mají jen 3)

V Praze na Hlaváku se u tabulí lidé shromažďují nikoli proto, že někdo pozdě určí kolej, ale proto, že je to zkrátka přirozený potkávací bod… A vzhledem k tomu, že je tam provoz takový jaký je, tam bude i poněkud přelidněno.

Výletník8

Schopní jsou, není vůle. Na jednotlivé vlaky čekává na správném nástupišti tak 10–20 cestujících, někdy i víc, ještě dříve, než se objeví na tabuli. Vícekrát jsem zažil, že vlak byl už přistaven a i na tabuli přímo u nástupiště se objevil až po deseti minutách stání u nástupiště v čase pravidelného odjezdu. Na stížnosti zlehčující odpovědi, výmluvy na technické potíže nebo jednorázová selhání. Invalidé či staří lidé pomalu chodící mnohdy nemají šanci, i když jsou na nádraží včas.