dgfdgf

Proč na 1TB HDD nemůžu přemístit 4GB film a píše mi to, že pro cílovou složku je soubor moc velkej?

A hlavně můžu s tim něco dělat?

Tak já ted data z HDD přemistuju jinam, pak disk přeformátuju na NTFS, a data tam dám zpátky. Akorát nvm co mám vyplnit ve „Velikost alokační jednotky“ a „Jmenovka svazku“. Díky

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nejspíš máš filesystém FAT32. Přeformátuj na NTFS (nebo jiný pokročilejší).

Další odpovědi
led

Ak je požadovaný samotný súbor väčší ako 2GB, úložisko musí byť naformátované ako NTFS.
Na disku máte zjavne použitú zastaralú štruktúru formátovania FAT32.
o rozdieloch píšem v diskusii…

jáára

Klidně použij třeba ExFAT. A není potřeba formátovat, jen vhodným nástrojem převedeš FS na jiný. Velikost alokace neřeš, a jmenovka je jmenovka.

led

dodatok k odpovedi:

"Rozdíl mezi NTFS a FAT32
Jedná se o dva různé Microsoftí souborové systémy. Na pevných discích se dnes používá téměř výhradně NTFS, na FAT32 zbyly už jen flashdisky a paměťové karty.
FAT32 (File Alocation Table),
starší, rychlejší, maximální velikost souboru je 128 GB, plýtvá místem, maximální velikost svazku je 10000 GB, maximální počet souborů na svazku limitován na 4567465479756

NTFS (New Technology File System)
novější, má lepší zabezpečení dat proti ztrátě, při velkém množství malých souborů je úspornější, umí nastavit přístupová práva k souborům, neexistuje maximální velikost souboru, maximální velikost svazku je teoreticky 1 YotaByte (praktická velikost svazku NTFS je však omezena – např. MBR ve WinXP dokáže alokovat max. 2 TB) "
zdroj http://www.roz­dily.cz/Rozd%C3%A­Dl_mezi_NTFS_a_FA­T32

ešte o iných druhoch formátovania: http://patwis­t.com/rozdiely-medzi-fat-exfat-a-ntfs/