hanulka11

Proč myslíte ,že si mládež nedělá úkoly doma sama ?

Je snadné přijít a chtít výsledek , ale není to správné nebo je ? Jak se k tomu stavíte ?

Nejlepší odpověď
bolak

Tak zkusit se to musí :)

Ale znáš to, jednou na ně třeba dojde. Né nadarmo se říká, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, sám do ní padá.

Další odpovědi
marijakes

Škodí sami sobě.

quentos

Proč? Odpověď je jednoduchá – z lenosti, pohodlnosti.
Chtít výsledek nejenže není správné, ale dokonce jim to ani nepomůže, protože neznají postup, kterým se k němu došlo. Až dostanou tentýž příklad v bleděmodrém, jen s jinými čísly, opět nebudou vědět, jak na to.

manon

Je to jednou tak a jednou onak – někdy je vidět, že jen chtějí opsat řešení a fláknout sešit do aktovky – to je nanic a podporovat bychom to neměli. Nebo si z nás jen z nudy dělají srandu :) Jindy ale jde třeba o potřebu nakopnout, dovysvětlit, ne každý má asi kamaráda či někoho doma, kdo pomůže dovysvětlit – pokud to nebude denně, výjimečně to nezabije ani nás, ani tazatele :) Nejspíš jsem vstřícná či nevstřícná podle nálady a způsobu položení otázky :)
Doplňuji:
Myslím, že většinou si ty úkoly doma udělají (nebo opíšou ve škole o přestávce :) ) – vždyť žáků a studentů je víc, než se tady vyřeší úkolů :)

Damiana

Protože má tu možnost. Zase na druhou stranu, je vcelku „obdivuhodné“, že se je vůbec pokusí „dělat“.
To, že – opsat něco – je rychlé a mají klid, tak to je jistě pochopitelné, ale zase je jasné, že tímto stylem jim jakákoli informace půjde jedním uchem dovnitř a jinou dírou ven…:-(

huxa

alespoň si dokázali najít portál, kde zadat otázku… pojem špatné, správné, dobré, zlé je relativní.

jpau

Protože jsou to idioti a lenochodi (je to spolu navzájem spjaté).

Na druhou stranu mi ale přijde horší, když se tady někdo, kdo se snaží prezentovat jako dospělí člověk, ptá na počítání s procenty apod… (je dost dobře možné, že se rekrutoval z něčeho podobného, co se tady ptá na výpočet trojuhelníku apod.)