Avatar uživatele
Bronzový

Proč my Češi nedokážeme někomu přát peníze a sami chceme být bohatí ??? :)

Mám pár známých, kteří jsou již dnes za vodou. Dokonce i v rodině. Ale museli proto makat 20-30 let a poctivě si na to vydělali. Už vidím vaše odpovědi, které budou směřovat k tomu, že to je poměrně ojedinělá situace, aby někdo poctivě zbohatnul v naší republice, ale proč mu to nepřát, když si vydělal poctivě. A lidi budou přesto koukat přes prsty, a ten ukradl to a ten musel vzít nějaký úplatek ...
Doplňuji:
Naši politici jsou kapitola sama o sobě :D :) A Huxa, znám to moc dobře, vyrůstal jsem a prožil dětství na jižní moravě a na slovensku :) Nos nahoře jsem nosil jen tehdy, když byla zabíječka nebo košt vína :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak tohle opravdu není problém jen nás Čechů, jen se to tak říká. Měl jsem možnost nějaký čas žít i v Německu a tam to bylo hodně podobné.
Neexistuje "česká národní závist", jsou jenom závistiví lidé.... ty najdeš všude.
Já úspěch dokážu přát opravdu každému.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Závistiví nemusí být právě jen Češi a stejně tak každý si nepřeje být bohatý. Je to pouze o lidské povaze, jen ty Čechy máš víc po ruce...


Avatar uživatele
Stříbrný

Něco podobného jsem zažil, naštěstí u nás na vesnici tě mají možnost vidět pracovat (jestliže nikam neodjíždíš) a jestli dané lidi neokrádáš či jim nějak neztrpčuješ život, je jim jedno, kolik si vyděláváš a máš peněz, dokonce ti to i někteří přejí. Chraň pánbu ale, aby jsi něco zdědil, z toho si postavil krásný barák a chodil s "nosem navrch"


Avatar uživatele

Všechno je o lidech a jejich vnímání okolního světa. Někdo závidí druhému jeho peníze a neví, že má třeba osobní nebo zdravotní problémy a měnil by s tím chudším.
Doplňuji:
Lidé by se neměli porovnávat podle majetku, ale jestli jsou alespoň trochu slušní k druhým. Ti kteří jenom závidí, drbou nebo pomlouvají by se nad sebou měli zamyslet. Peníze také nejsou v životě všechno, ale jsou důležité pro přežití a může jich být i málo. Nevím, kolik je u nás lidí jenž by každý měsíc umíralo hladem a nemělo doma ani kůrku chleba. I bezdomovci se mohou mít - pokud chtějí - celkem dobře, ale na všechny se také nedostane. A takový bezdomovec mrznoucí venku v zimě by zase mohl závidět těm, kteří závidí druhým peníze.


Avatar uživatele
Zlatý

přeju peníze všem co si je vydělají poctivě
našim politůkům za žádnou cenu doufám,
že se mnou s tímto názorem souhlasíš néé..


Avatar uživatele
Zlatý

Závist máš všude...
Jisté židovské přísloví praví - Všichni nenávidí peníze, které nejsou jejich.
Něco na tom určitě bude, ale já osobně mohu upřímně přiznat, že jsem nikdy nikomu nic nezáviděla. Kdo co má, ať si to užívá po svém. Peníze jsou k životu potřeba, činí ho snadnějším, bezesporu. Ale nemělo by se při jejich získávání opomíjet skutečně žít. Také se říká, že čas jsou peníze. To určitě...Zkus si mládí uložit v bance a pokus se ho za padesát let vyzvednout!:-))))


Avatar uživatele
Zlatý

Věřím,že všichni Češi závistiví nejsou.
Za 40 let poctivé práce (úkolová a normovaná se nedala ošidit ani za totality) jsem si sice miliony nevydělala,ale na základní životní potřeby to vždycky stačilo..Tomu,kdo si je vydělal poctivě (je mi jedno zda rukama či inteligencí) jsem je nezáviděla ani nebudu,zasloužil si je.V každém režimu byli a budou lidé.kteří uznávali pravidla - kdo nekrade okrádá rodinu,hloupý kdo dává a hloupější kdo nebere ap.Právě ti závidí,protože kdo má hodně,chce ještě víc a za každou cenu.Je to vše o jednotlivcích,jejich charakteru, postojích a také možnostech.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

na jižní Moravě, když já byla malá si záviděl soused i jednu sviňku
navíc a nejen to i sklípek, větší úrodu kdoví co ještě, teď to asi
tak není to byly takový větší dědiny a každý se musel předvíst..

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5030
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2698
Zlatý briketka10 2425
Zlatý annas 2104
Zlatý quentos 1652
Zlatý iceT 1557
Zlatý marci1 1533
Zlatý tom004 1522
Zlatý mosoj 1505

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.