CherrNiss

Proč musím ořezávat profilovou fotku na facebooku?

Dobrý den,
chtěla bych si změnit na facebooku profilový obrázek v plné velikosti, ale pokaždé, když tam fotku vložím, tak mě facebook nutí k oříznutí fotky do čtverce. Toto oříznutí není jen na ikonku, i po rozkliknutí celé fotky je obrázek v tom ořezu. Nevíte, jak udělat, aby tam mohla být fotka celá, klidně obdelníková?
Předem děkuji za odpověď
Doplňuji:
Odpověď na komentář: To bohužel nejde, vždy se posunuje jen ta fotka, kterou část v tom „čtverci“ chci mít.

Odpovědi
zzzlatokopka

Tu fotku normálně roztáhneš za některý roh toho ořezu.

ivzez

Každá služba má svá pravidla.
U FB je to mimo jiné i standardní velikost profilové fotky.

Profilová fotka na FB má 180 × 180 px, z nichž se zobrazí 160 × 160 px.
Já jsem si obrázek upravila sama (ve Photo Filtre) a na FB nahrála obrázek
v požadované velikosti (online úprava málokdy vyjde podle představ).

Pokud bys potřebovala i obrázek/fotku do záhlaví,
tak si připrav obrázek o velikosti 851 × 315 px.

Nahraješ-li tam obrázek v jiné velikosti, FB jej zmenší
nebo zvětší na tuto velikost, což může vést k deformacím.