Michal Kole

Proč musí rodící žena zhluboka dýchat ? To dítě se během porodu nějak „dusí“, že se to musí kompenzovat dýcháním matky?

Nejlepší odpověď
AnnMary

Téhle otázce jsem se hezky zasmála :D :) Dítě se nedusí (pouze v případě komplikací např. omotání pupeční šňůry kolem krku apod.). Matka dýchá za prvé je to pro alespoň nějaká úleva, ale hlavně je to bolest a velká " fyzická námaha" matka si takto pomáhá, aby se jí lépe rodilo. :) Rodičky doplní :D :)

Další odpovědi
marijakes

Při kontrakcích pociťuje žena silnou bolest, ale ještě třeba není žádoucí tlačit, protože brána se otevírá pomalu. Žena v tu dobu má „prodýchávat“ (dýchá krátce, rychle, jako pejsek. Spíš je to proto, aby se soustředila na to krátké dýchání a tak odpoutávala pozornost od bolesti a netlačila.

BANAN93

nejsem odborník… nebyl jsem u žádného porodu, ani dítě nemám, ale domnívám se že jak má ty stahy (kontrakce)… tak musí okysličovat svoje svaly jinak by mohla omdlít :D