DoTazatel

Proč musí být modelky vysoké?

A proč se říká, že jsou vyšší ženy (s dlouhýma nohama) atraktivnější a pro muže přitažlivější?

Mně se stejně vždycky víc líbily menší holky (takových 160 – 165 cm je ideál). Snad všechny, které znám, tak říkají, že se jim líbí dívky „menšího“ vzrůstu – a pro ženy je ten „menší“ vzrůst přirozený.

Na většině fotek modelek stejně nejde poznat, jestli má 162 nebo 178 cm (pokud je tam sama).
A nejsem si jistý, ale jako jedna z podmínek pro práci modelky je myslím určitá výška (alespoň 170 cm). Nechápu proč.

(A jj, na vzhledu nezáleží etc., ale z hlediska estetiky a preference).

Nejlepší odpověď
Drap

Aby byly vidět na molu i ze zadní řady.

Další odpovědi
ivzez

Nevím jistě, myslím, že je to 170 nebo 175 cm.

Modelky slouží jako jakési živé ramínko na šaty/oděvy. Dobře musí vypadat oblečení, na modelkách tolik nezáleží.Návrháři i pořadatelé přehlídek tvrdí, že na vysokých hubených (rozuměj podvyživených) dívkách oblečení lépe vynikne.

marci1

Modelky musí být vysoké, aby upoutaly pozornost a také to vyžadují návrháři. 🙂
Ředitelka Czech models Milada Karasová odpovídá:
„Určitě máš pravdu, ale návrháři vyžadují od 1.73 cm a my je musíme respektovat. Taky kolekce jsou šité pro tuto výšku“.

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1148499747-sama-doma/207562220­600014/chat/1328-milada-karasova/

anonym

dost zevšeobecňuješ. V prvé řadě každý má vkus jiný, jsou muži co nemohou vystát vyzáblá tintítka a prostě takovou ženu ani moc jako ženu nevnímají, spíš větší dítě, pak se není čemu divit že se ohlédnout za vysokou ženskou která je všude pěkně tvarovaná a ne vyzáblá jak kostlivec v přírodovědném kabinetu. Každý to prostě vnímá a subjektivně hodnotí jinak.

Nároky na minimální výšku u modelek zřejmě vychází z toho faktu, že řada modelů jsou jakési prototypy, v pár kusech a rozhodně se nevyrábí v X velikostech seriově, takže potřebují aby byly modelky nějak běžně vysoké aby to pro ně nemuseli přešívat 🙂