Proč motorka Vespa dostala název podle vosy?

Nejlepší odpověď
annas

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&sxsrf=ALeKk00Qi95U­Ia4PI4iTYcIz_vi­yHdknQA%3A1599­757569633&ei=AV1aX7SdJs­2SsAfj7IHgDw&q=pro%C4­%8D+n%C3%A1zev+Ves­pa+&oq=pro%C4%8D+n%C3%A1­zev+Vespa+&gs_lcp=C­gZwc3ktYWIQDDIF­CCEQoAEyBQghE­KABOgQIABBHOgU­IABDNAlDpjAJY2csCYP­jbAmgAcAJ4AIAB­pwOIAbEOkgEIMy4xMC40LTGY­AQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6wA­EB&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEw­j0oaitid_rAhVNCew­KHWN2APwQ4dUD­CAw

Proč vosa?

Původ názvu je uvedený v odkazu, uvidíte jej hned nahoře. Bohužel, opět je původ názvu a celého článku chráněný autorským právem. Bez souhlasu autora není možné kopírovat.

Ještě jsem zkusila jiný odkaz, ten neporušuje pravidla.

https://www.for­bes.cz/vespa-neni-skutr-ale-kralovna-a-taky-kult-symbol-nezavislosti-a-zivotni-styl/

„Sembra una vespa!
Aneb „To bzučí jako vosa!“ zvolal na jaře roku 1946 Enrico Piaggio, majitel stejnojmenné italské továrny na výrobu vlaků a letadel, když uslyšel zvuk motoru právě vyrobeného prototypu.“

Další odpovědi
Kepler

Je to malý mrštný skútr, který se vecpe kamkoliv. Ideální do města, i když nemá žihadlo.