coco

Proč morče kvičí,když uslyší šustit sáček?

Nejlepší odpověď
dudu

Rodiče chovávali prasata a to byste koukala jak vepříci kvičeli kdykoliv uslyšeli chrastit kbelíky – dobře věděli, že bude krmení. Takto nějak fungují podmíněné reflexy.

Další odpovědi
iceT

A nebo si myslí,že dostane dobrůtku a takto na sebe upozornuje…

stana73

Já mám taky morče a to se ozývá,protože šustění pytlíku = piškot,otvírání ledničky = mrkev,okurka,at­d.Píská,i když se vrátím domů.Kočky se seběhnou,když ráno cinkne mikrovlnka-a to jsou venku :).Je to s nima sranda

kathy-so

Pravděpodobně mu to připomíná zvuk sena, které má tak moc rádo. Pokud jste mu někdy dala seno ze sáčku, naučilo se tento zvuk rozeznávat a spojit si to s tím, že může očekávat nějakou dobrůtku. Stejně tak, jako otevření ledničky (mrkev, salát a pod.) Nebo to samé, když uslyší zvuk Vašich klíčů v zámku :D

Honzucha

Protože mu to je asi nepříjemné.

pariskiki

pokud je to morce stare tak moc dobre vi ze asi dostane jidlo

Janča169

Možná na sebe dává upozornit a nebo že se toho bojí.Každé morče je jiné.

elektrikář

Podmíněný reflex. Náš pes pravidelně v 7 večer číhal u lednice, byla to jeho doba ky dostával baštu.Pokud se na něj někdyzapomnělo přinesl misku mámně do pokoje

coco

dudu,jaké by ste? …bys koukala,když už…:)