Hawajka

Proč moje morče nepije?

Ahoj všichni,hlavně těm co se vyznají v morčatech.Mám nové morčátko,které je hodné,nebojí se chodit v en z domečku,jí jak má,ale je tu háček že nepije!Myslím že dělám vše správně.Každý den ho nechám aby se 30–60min. doma proběl,každý den dostatne seno a ovoce nebo zeleninu,tak proč nepije?Myslím že je dost chytrý aby přišel jak na to!Skouším ho kojit,ale nic!Jsou mu teprve 3měsíce.Prosím porad'te.
P.S. mám takový tu flaštičku,nejspíš víte co myslím.

Nejlepší odpověď
www

S největší pravděpodobností jednoduše nemá žízeň.
Pokud přijímá dostatek tekutin v syrové (čerstvé) potravě, nemá důvod pít 🙂

Další odpovědi
Gami.Pet

Pokud nemám žízeň tak nepije a nebo to neumí, umí vůbec pít z napáječky?? Nebo ve zverimexu (pokud si ho tam koupila) pil z misky?
Jestli neumí, jednoduše vem napáječku a přilož mu to k hubě a ukaž mu, že z toho teče voda :) Tak jsem to alespoň dělala já :)

Roman71

Jak píšeš, jsou mu teprve tři měsíce. Nemá potřebu pít. Získá si dostatek tekutin z ovoce a zeleniny. To mu pro život zatím stačí. Uvidíš sama, že si na napáječku navykne, jakmile trochu povyroste a ucítí potřebu pít. Vodu cítí velmi dobře a pozná, kde ji má v kleci umístěnou, neboj se :)
Doplňuji:
Navíc morčata mají ve střevním traktu speciální svěrač, který z těch úhledných „bobků“ vymačká ještě dostatek tekutiny, která se filtruje a vrací zpět do organismu. Neboj se, že by mělo tvé morče nedostatek vody :)

gagaga

to je moc hezke, ze tam ma flasticku.., ale ma v tej flasticce i vodicku ?
:)
nebo mozna z ni jen neumi pit..zkuste mu dat vodu na nejaky talirek ..
ale nemam zkusenosti..
jen s detmi
a tem jsem napit obcas dala ..

  • iv-