quentos

Proč mnozí senioři volí komunisty?

Vždyť právě oni si tu zlou dobu celou či ze značné části prožili…! Varianta, že se chtějí pomstít vnoučatům, se nezdá být namístě, vždyť je milují.
Vzpomínám si, jak jsem se kdysi ještě jako malý špunt ptal nebožtíka dědečka. „Dědo, co budeš volit?“ „Třešničky,“ odpověděl. Měl jsem ho rád, ale na důvod jeho volby jsem se ho vzhledem ke svému tehdejšímu věku pochopitelně neptal…

Nejlepší odpověď
iwetax

Protože za komunistů prožili svůj život , byla to doba kdy prožívali své dětství a rodičovství. Prostě nostalgie. Oni si ty krásná léta spojují s vládou KSČM.

Další odpovědi
Anmara

možná proto, že se v té době nebáli o to, jestli budou mít práci a za práci výplatu… zda budou mít na to, aby děti mohly studovat nebo vyučit se (a zda po vyučení nebo škole budou mít práci)… zda budou mít na nájem, na elektřinu a topení, na léčení nebo léky (a zda i po nemoci budou mít práci)… a tak by se asi dalo ještě pokračovat…

oskar

Myslíte si,že toto co u nás děje je dobré?Já si myslím,že je to normální bordel a bude hůř.

vagra

Na tuto otázku,mohou odpovědět jedině lidé,kteří v té době žili.

ten který je

Já jsem za nich také žil,senior ještě nejsem – chodím do práce ale v životě bych je nevolil.Mám v paměti jak se chovali,jak na každém kroku kontrolovali občanku,jak zakazovali muziku,jak poslouchali v hospodách kdo co řekne,jak mlátili lidi,jak nesměli někteří lidé vystudovat a tím jim zničili život atd.Mohl bych pokračovat ještě dlouho ale chtěl bych jen ještě říci že ne všichni senioři se měli tenkrát dobře.Hodně lidí se tenkrát nespokojilo jen s levným vepřovým a bakalářema v TV.

ReHu

Myslím, že si pamatují pouze, že mléko stálo 2 kačky apod. To špatné asi vytěsnili a zapomněli.
Jinak si to vysvětlit neumím.
Víc mi vadí, že ovlivňují ovlivnitelné mladé a ti je volí také.

mojitek

Zrejme proto,ze duchodcum je lautrfuk jedno jestli se muzou podivat do USA,ale neni jim jedno ze to malo co vybudovali je dnes do puntiku totalne,navic zcela verejne a s pozehnanim rozkradeno..

anonym

Starého psa nové kousky nenaučíš.
Doplňuji:
A hlavně – takový „poctivý“ komouš si před penalizací přizná,že se celý život hrabal v hovnech?

escrito

Protože si myslí že se to může vrátit, to už nejde. Stejně už zdejší socialismus dejchal z posledních sil, skončil by stejně.

kupkina

Protože mají krátkou paměť.
Doplňuji:
Anmara: Ano, všichni měli všechno a nikdo neměl nic. Co je to proboha za spravedlnost?

Miroslavst

A nejen senioři.

modrypezotek

Myslíte, že by je volili kdyby tehdy bylo tak zle jak se píše? Dnes mohu pracovat na 100% a stále jsem pro své vedoucí prac. jenom socka a lúza!

BEAES

Asi by chtěli vrátit své mládí.....

kupkina

Já té nostalgii nevěřím, protože kolik tady bylo opravdu šťastných lidí? Víc jak polovina lidí měla nějaký balvan na noze, něco nesměli. A ti, co prožívali v té době rodičovství, si musí říkat, o co byly jejich děti ochuzeny, jaké mají dnes možnosti se rozvíjet.