hapiky

Proč mnozí šachisté mimo soutěže neradi hrají se slabšími soupeři?

Že by nuda?

Nejlepší odpověď
nyjono

Nuda také, ale nikam je ta hra neposune. Se silnějším soupeřem se také něco naučí.

Podobně jako v práci a podnikání. Úspěšný podnikatel se také od běžného zaměstnance nic moc nenaučí.

Další odpovědi
orwell

Říkají se různé věci, např, že je to nuda, nikam je to neposune, … ale já ti teď prozradím veliké TAJEMSTVÍ. Ve skutečnosti je to strach z prohry! Ono prohrát s mistrem nebo velmistrem, to není žádná ostuda. Ale prohrát s „nýmandem“, začátečníkem, ťulpasem, to málokdo unese. Stává se to sice zřídka, ale nikdy se to nedá úplně vyloučit. To potom trpíš jako zvíře, jíst ti nechutná a máš sebevražedné myšlenky. A musíš s tím už žít napořád do konce života, nic s tím už nenaděláš! No, a řekni sám. Stojí to za to riziko?

Kepler

Šachy jsou taky sport a zřejmě si říkají, že slabý soupeř není soupeř. Je to jako závodit s motoGP proti fichtlům.

hapiky

orwell: Jen doufám, že na tom nejsi podobně.