Lukyn0

Proč mnozí popírají holokaust, když je prokázáno, že byl?

Odpovědi
dubraro

Ono se ani tak nepopírá, že byl, to je dostatečně dokázáno dochovanou dokumentací samotných nacistů. Diskuse je o tom, jaký byl jeho rozsah a průběh, kolik bylo vlastně lidí zavražděno. Údaje uváděné Židy jsou někdy nepravděpodobné, například nesouhlasí uváděný počet spálených těl s kapacitou pecí na to pálení. Těm, kteří by chtěli v tomto směru provádět historický výzkum, se pak říká „popírači holocaustu“ a v některých zemích jsou takový výzkum a diskuse přímo zakázány zákonem.
Podle mého názoru, pokud je něco z ideologických důvodů zakázáno zkoumat, pak ta oficiální jediná povolená pravda má nejspíš nějaké nedostatky.
Dalším důvodem pro „popírání“ je reakce na to, že někteří Židé zneužívají nepochybného utrpení svých předků k získávání neoprávněných vý­hod.

Kepler

Ze stejného důvodu jako bolševici zatloukali masakr 20 000 polských důstojníků a elity národa v Katyni, gulagy a milióny mrtvých vlastních občanů během prosazování Stalinovy vůle. Podle zásady: zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Smlouvyzdarm

Možná je tomu tak na základě neznalosti, nebo také možná na základě dezinformace, kterých jsou plné i sdělovací prostředky, a to i včetně veřejnoprávních, které si všichni platíme jako službu, kterou jsme si neobjednali. Samozřejmě nemyslím dezinformace v souvislosti s holokaustem, alespoň tam mají snad sdělovací prostředky jasno. Myslím, že by stačilo vzpomenout jiný, tématicky blízký problém, kterým je tábor v Letech. Byl to koncetrační tábor? Nebo pracovní? Co myslíte? Z toho co jsem k tomu četl já, mi z vyjádření historiků vyplynulo, že to koncetrační tábor nebyl......co když jsem ale četl informace od těch „nesprávných“ historiků. Ano i to je možné, ale dle mého spíše nepravděpodobné. Sám jsem to nezažil a tak se v této věci musím spolehnout na to co říká někdo jiný, co třeba někdo někde nafotil a pak to nějak prezentuje, a to samozřejmě nemusí být ve všech případěch pravda. Každý má jistě zkušenostost, že si myslel, že se věci mají tak, aby nesledně zjistil, že to někdě španě slyšel nebo četl. V otázce holokaustu to, ale asi budou jen výjimky.
V každém případě pokud bude někdo holokaust popírat může za to být trestně stíhán, a to dle ustanovení § 405 TZ
Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.(konec citace)
Čož se mi na druhou stranu také nelíbí, protože se domnívám, že pokud chceme demokracii kde se nemůže zveřejnit ani fotografie člověka který mě okradl, protože on má právo na ochranu své osobnosti, což je opravdu do nebes volající, pak nevidím důvod proč byl potrestán vydavatel knihy Mein kampf, nebo proč by měl být trestán nějaký pomatenec, který popírá holokaust, a to z jakéhokoliv důvodu.