zjentek

Proč mnozí kupují nekvalitní a draze, když se dá snadno nakoupit kvalitní a ještě lacino?

Drtivá většina ovčanů chodí do řetězců pro 0,7l sirupu s cenovkou 40– 70kč s podílem do 10% ovocné složky, zatímco je volně dostupných třeba i 0,5l sirupu za stokorunu s podílem min. 99% ovocné složky. Kdo je nemajetný a shání sirup s cenovkou do 30kč s podílem do 1% ovocné složky, tak to pochopím, ale… Proč automaticky nakupujeme podřadné draze, když pohodlně seženeme i kvalitu a navíc MNOHEM laciněji? Podporujeme snad rádi „šmejdy“, coby výrobce podřadných potravin? Je to náš národní „folklór“? Proto nám také i „západ“ vyrábí potraviny na míru?

(Mrzí mne, že si svůj oblíbený, laciný sirup nemohu koupit také v řetězcích, jelikož v nich mají masovou podporu pouze drahé, šmejdské „nesirupy“.)

Zdroj obr.: vlastní fotka.

Odpovědi
Drap

Ro je každého volba. Proč? Bylo by nutné se zeptat těch co to tak nakupují. Konkrétně sirupy si vyrábím sám a nemám s tím problém.

nyjono

To je na delší diskuzi.
Myslím, že pro ně je snazší dát za zboží cca 40–50 Kč než 100 Kč. Ví, že budou kupovat za chvíli zas, ale TEĎ si moho dovolit jen tolik, protože mají na celý nákup třeba 500 Kč. Čili 50 Kč chybí, aby mohli kopupit tu výhodnější položku ale teď za víc peněz.

marci1

Bohužel většina lidí nakupuje jen ty „levnější“ potraviny. Nad kvalitou a obsahem moc nepřemýšlí. Také kupuji syrob zn. Kitl, ale v lékárně. V supermarketu by se zřejmě moc neprodával. Zkuste a „uvidíte“ ten rozdíl. 🙂

zjentek

Marci, jsem z Prajzké, takže jsem si ojebdnal balíček Kitl sirupů za pátnáct stovek s dopravou zdarma. Takhle jej seženete za stokorunu, zatímco v lékárně bude nejlevnějc za 124k, možná i 112, když bude štěstí na akci. Zkuste! „Uvidíte“ ten rozdíl v peněžence! (;(;(;