Avatar uživatele
Kelt

Proč mne průvodčí nevzal do vlaku, byl jsem střízlivý a měl jízdenku?

Vzpomínám na rok 1978, kdy jsme se vydali se sousedem do Prahy a pak jeli zpátky na Valmezu. Ujel mi vlak, ale myslel jsem si, že budu moci jet vlakem s ruskými vagony. Snažil jsem se přesvědčit průvodčího, že budu stát na chodbě, ale v lůžkových vozech to asi nešlo. Nebo mi nerozuměl, nevím. To byla cesta. Do Přerova, tam jsem čekal atd. Na jízdenku by se mohl použít libovolný vlak, ne? Co myslíte? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 1685 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak existovalo několik druhů vlaků, popř. vozů. Povinně místenkový, kde bez místenky nešlo cestovat, pak lůžkové a lehátkové vozy. Jak s názvu vyplývá, jednalo se o lůžkový vůz a tudíž zde jen jízdenka nestačila. Tento lůžkový vůz byl vlastně povinně místenkový, kde místem se rozumělo lůžko. Přeprava na chodbě tohoto vozu byla vyloučena.
Z uvedeného důvodu průvodčí postupoval správně a bez lehátkového nebo lůžkového lístku nedovolil přepravu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
agentpv

A neměl jste dlouhé vlasy? Mj. za to byl pragraf „znečištění“ a platilo heslo: Kdo máš dlouhý vlas, nechoď mezi nás!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Rychlík Dukla (Praha – Valmez- Čierna n.T. a dál) měl jen lůžkové a lehátkové vozy. Míval neuvěřitelná zpoždění (i když s ohledem na délku trasy snad i pochopitelná) – také jsem zažil, že jel v čase, kdy by se hodil, ale nešel použít. Jiné noční rychlíky (Vihorlat, Excelsior atd.) měly vždy aspoň jeden vagon „na sezení“ …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování