zjentek

Proč mě večer nezachytí přes běžné, čiré sklo pohybové čidlo LED lampy?

Proč mně pohybové čidlo LED lampy přes běžné, čiré sklo večer nezychytí?

A proč mně přes běžné, čiré sklo, pohybové čidlo LED lampy večer nezachytí?

Gecco, co je PIR? Já myslel, že zářením je IR a to sklem přeci prochází. Jak to tedy je?
Podobnejma informacema v návodu lampy vůbec neztráceli čas ;)

Nejlepší odpověď
gecco

Přes sklo PIR nefunguje (resp. – ´nevidí´ za libovolné předměty, ani za průhledné) – to je vlastnost, nikoli vada…
😉
_____________­____________________
PIR = pasivní infračervené čidlo
Ono je to s tím IR složitější…
😉
PIR funguje tak, že měří teplotu ve svém okolí (kam vidí), v několika sektorech a pokud zaznamená vyšší teplotu v jednom sektoru a pak v sektoru dalším, sepne. Ale nesepne, pokud je vyšší teplota jen v jednom sektoru
Proto prakticky nevidí, pokud se nepohybuješ. A vidí lépe, pokud se pohybuješ okolo čidla, hůř, kdy se přibližuješ přímo k němu (nebo se vzdaluješ).
No – a pokud je mezi tebou a PIR sklo, čidlo dovidí jen na sklo (proto mohou PIR čidla hlídat vnitřní prostory prakticky bez ovlivňování tím, co se děje za okny. Na druhou stranu proto nevidí tebe skrz sklo.
😉
Jak píšu – to je vlastnost běžných PIR čidel, ne vada.
😉

Další odpovědi
Dochy

Část IR je sklem odrážena. Je to obvykle žádaná vlastnost skla (odráží teplo zpět a tím izoluje)

cochee

Možná že to máš jen špatně nastaveno, resp. nenastaveno (myslím tím citlivost čidla). Jsou tam obvykle 3 regulační členy a jeden z nich je citlivost čidla.

mosoj

Chceš-li aby čidlo reagovalo i přes dveře, pořiď si čidlo pracující na principu radiových vln. Podobně jako radar. Označení z hlavy neznám, ale čidla jsou běžně k dostání.