vojtik1400

proč mluví Hitler o Německu o tísícileté říši ?

Nejlepší odpověď
annas

Není snadné vysvětlit,, chce to prostudovat víc materiálů. Dovíte se víc.

"Nacistické Německo se samo nazývalo Třetí říší (1933 – 1945) v návaznosti na bismarckovskou druhou říši (od roku 1871) a první Svatou říši římskou (existovala do roku 1806). Chtělo se tak ztotožnit s údajně lepší minulostí.

Termín tisiciletá říše má podobné ideologické kořeny jako „třetí říše“. Vytvořila jej nacistická propaganda jako reakci na nekonečně dlouhý trvající řád v německé a světové historii.

Koncept „Třetí říše“ je – z použití slova s výjimkou nacistické státní doby – do značné míry synonymem tisíciletého království, věčného království, věčného evangelia nebo třetího zákona. Původně to byla ve skutečnosti náboženská utopie, která je úzce spojena s historií křesťanství a potlačováním chiliastického hnutí církevní ortodoxií."

Svatá říše římská (počínaje Charlemagne v AD 800) – (dále jen „první Reich“) – Věk Otce a
Německá říše – podle Hohenzollern dynastie (1871–1918) (dále jen – Věk Syna .
„Třetí říše“ – Věk Ducha Svatého

http://www.uni-protokolle.de/Le­xikon/Drittes_Re­ich.html

Nacismus
Nejvíce kontroverzní interpretací filosofie tří věků a tisíciletí obecně je Adolf Hitler a jeho je " Třetí říše .Jeho vize byla, že říše bude trvat isíc let.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mi­llennialism
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Re­ich

Další odpovědi
Drap

Už nemluví. Byl přesvědčen o to,. že říše kterou vybuduje po skončení války přetrvá tisíc let

anonym

Astrál jako světová duše má také svůj osud,Hitler jen přijal svou životní roli,protože mu nic jiného nezbývalo.
Doplňuji:
„Chápej jako osudovou životní roli,protože cokoliv udělal nebo řekl vždycky ho to prosadilo.“

klumprt

Protože si myslel, že se mu nějak podaří domluvit s Anglií a že Rusů nebude tolik.