Proč mlékárnu Kunín vlastní Francouzi? To už v Česku není skoro nic české?

Po roce 1989
Roku 1992 je založena Mlékárna Kunín a.s. Od roku 2004 sídlí závod v Ostravě-Martinově. od roku 2007 je jejím novým majitelem francouzská společnost Lactalis.

Nejlepší odpověď
Drap

Opravdu českých firem, popřípadě bez zahraničního kapitálu je v republice poskrovnu.

Další odpovědi
anonym

nejsme zrovna nejbohatší národ, takže je celkem logické, že cokoliv co tu mělo šanci vydělat nějaké peníze už dávno koupili bohatší investoři ze zahraničí. Samozřejmě tomu napomohla i typická česká vyčůranost, kdy čech pokud zmerčí pohodlný rychlý zisk obvykle moc dlouho neváhá a okamžitě po té příležitosti sáhne bez ohledu na nějakou budoucnost nebo nedej bože osud svých zaměstnanců 🙂 Co mělo cenu, je dávno prodané, a co není zřejmě brzy bude. Naštěstí ale se utváří nová generace podnikatelů kteří mají tu krátkozrakost nastavenou přeci jen na trochu méně sebevražednou úroveň a věří i ve svůj vlastní globální úspěch bez pomoci zahraničních invesotorů, v jejich rukou by dříve či později skončili. Například český výrobce 3D tiskáren Josef Prusa (PRUSA RESEARCH) , výrobce výživových nápojů MANA, a jistě se takových najde víc, jsou to zatím jen malé rybky a kdo ví jak skončí až ještě trochu povyrostou, ale věřím že mohou zůstat české pokud jejich majitelé neztratí důvěru ve své vlastní schopnosti, kterou předchozí generace postrádaly …