Avatar uživatele
Respekt

Proč mládež stále více užívá vulgární výrazy ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Nazdar Bazar před 3792 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Protože si myslí,že je to IN,že budou vypadat dospěleji,ovšem není nic horšího,než slyšet desetiletýho fracka jak nadává a nemusí ani nadávat výrazy,které do slušného slovníku nepatří.
My jako děti jsme nebyli lepší,ale tak často to slyšet nebylo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nerobia nič iné, než napodobňujú starších, dospelých.
Zaujímavé, že z dospelých hrubo rozprávajú viac „biele goliere“ než „modré“. Čím to asi je?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Jednak si myslí, že jsou tím zajímavější a dospělejší, jednak proto, že toho je plná televize, internet, PC hry apod. No, a … bohužel… v dnešní době takhle dost často mluví i jejich rodiče a nezřídka nejen před dětmi, ale přímo na ně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vivatisCZ

Tak já asi nejsem mládež. Já osobně nepoužívám ani tyvole a slova jako prde*, píč* nwm mně to nejde ani vyslovit. A to je mi 15. Naopak u některých ze třídy se vulgární slova jen hrnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

nevím, možná se mi to jenom zdá, ale nějak tam vidím souvislost s vývojem lidstva tak, jak se to dnes vyvíjí a se vzděláváním té mládeže- souvislost se smyslem toho, co vlastně dělají a proč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Jelikož již něco pamatuji, tak musím konstatovat, že mládež používala vulgární výrazy i v dřívější době, není to pouze fenomén současnosti. Možná jen, že se ty výrazy trochu mění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kbk

Na vulgaritu mládeže si stěžovali už staří římané 🙂 je třeba rozlišovat mezi vulgárním slovníkem a chováním: vulgárně se jde chovat i bez něj. Když zůstaneme čistě u výraziva, řekl bych, že nastávají dva případy:
(1) v hovoru sami mezi sebou: tam toho spousta není vnímáno jako vulgarita, ale spíš jako normální slang, který stmeluje. Dlouhodobým používáním dokonce výrazy můžou vulgaritu ztratit: „Ty vole“ bylo kdysi dávno vnímáno jako silně vulgární, dneska už ne.
(2) ostatní případy, tedy vulgární slova použitá ve vulgárním smyslu: tam proti minulosti nevidím zhoršení, prostě to napálí, žádoucí šokující učinek byl, je a bude víceméně stejný (kdysi stačilo říct dospělýmu „nevotravuj“, dneska s tímtéž účinkem „vyliž si“).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek