Nikikalu

Proč ministr financí tvrdí, že odevzdává státní finance v dosud nejlepším stavu?

Proč ministr financí tvrdí, že odevzdává státní finance v dosud nejlepším stavu, když za něho stoupl dluh na hlavu ze 121tis na 163tis? Nerozumím tomu. Děkuji za info.

Nejlepší odpověď
anonym

Třeba stihl předávané bankovky vyprat a mince vyleštit. To víš, čím méně toho předává, tím lépe se na to může soustředit.
Ale teď vážně, za práci ministra financí hovoří skutečnost, jak je pevná naše měna
(což tedy není špatné), jak vzrostl státní dluh (tady to neokecá žádnými sladkými řečičkami) a podle toho jaký dopad jeho hospodaření má na národ. Ráda bych v té souvislosti věděla, kolik lidí si polepšilo za období jeho funkce finančně (a teď nemíním nenažrané politiky a pod. Ti evidentně kradou, takže to se nepočítá). Také nemám pocit, že by klesla nezaměstnanost, což by se při zlepšení finanční situace nutně muselo promítnout i do této oblasti. No a ještě zůstává skutečnost, proč se stále oháníme fenoménem „světová krize“, když se nám má podle ministra financí dařit lépe (otázka je podle čeho dnešní stav hodnotí).
Každé hodnocení musí být prováděno globálně, aby mohlo být považováno za objektivní. Dílčí úspěch brát jako objektivní měřítko určitě nejde.

Další odpovědi
štamgast

Protože je vožralej.

cliwe

Protože má místo mozku z chlastu kostku :))

marci1

Protože je to sebestředný člověk, zahleděný sám do sebe, egoista. Vždy bude podle něj ,nejlepší a nepostradatelný.

Reuef

protoze to je lhar jako kazdej jinej politik

Rocker

Je to politik,těm se nedá věřit ani pozdrav.

arygnoc

Nikikalu, vy to špatne chápete (myslím to vážne).

Pán minister má pravdu /i keď iba relatívne/, hovorí totiž o štátnom rozpočte:
http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=roz­po%C4%8Det,%20%C5%A1t%C3­%A1tny
a ten sa javí v pozitívnych číslach.

Vy si to pletiete so štátnym dlhom.
http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=dlh,%20%­C5%A1t%C3%A1tny
prípadne verejným dlhom:
http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=dlh,%20v­erejn%C3%BD

a to je práve tých 163.000 na hlavu.
Je to čiste ekonomická formulácia.
Je ale pravdou, že lepšie by bolo, keby bol štátny rozpočet deficitný (schodkový) z dôvodu umorenia dlhov, to by potom klesla i tá suma „na hlavu“

berte výrok pána ministra ako bonmot, je to plakanie nad rozliatym mliekom.

Mc Merkurion

v prázdné truhle se dobře vymetaj pavučiny,tak tam má čisto