Avatar uživatele
MonkeyKing

Proč Milan Kundera nechce mít nic společného s Českem?

víte, že se mu ani nedivim…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2194 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Proč nikam nejezdí?

"Spisovatel do Česka asi jen tak nedorazí. Nesnese už cestování letadlem. Nejezdí ani na své zamilované ostrovy klidu na Island a na karibský Martinik.

S veřejností Kundera komunikuje jen skrze své romány a eseje, které píše francouzsky. Nedává svolení k překladům do češtiny. Skrývá se, nekomunikuje s novináři.

Ale vztah k Česku stále má. Do nedávné doby k nám jezdil v převleklu, navštívil i divadelní představení. Telefonuje se svými přáteli.

Propaguje českou hudbu atd.

"Proč píše jen francouzsky? V roce 1995 to vysvětlil takto: „Za těch dvacet let jsem přečetl pramálo českých knih. Nezlobte se na mne kvůli tomu. I když s ženou mluvím česky, jsem obklopen francouzskými knihami, reaguji na francouzský svět. To se muselo projevit ve volbě jazyka, kterým píšu.“

Přečtěte si zajímavou prezentaci, v níž se dovíte víc.. Měl také jiný názor na vývoj společnosti atd. „Usmiřování“ s Havlem.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:6DCJKCAs­NE8J:dumy.cz/stah­nout/20670+&cd=­4&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cl­ient=firefox-b

NÁZEV ŠKOLY: ZŠ a MŠ Osoblaha
AUTOR: Mgr. Jana Kolbeová
NÁZEV: VY32_INOVACE04_ČES­KÝ_JAZYK_A_LI­TERATURA
TEMA: Česká literatura 2. poloviny 20. století
ČÍSLO PROJEKTU: 1.07/1.4.00/21.0816
Milan Kundera – Práce s novinovým článkem

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Je to jeho rozhodnutí a těžko soudit něčí myšlenkové pochody. Pokud se mu nedivíš, nikdo ti nebrání, abys ho následoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

…neznám jeho důvody, ale nedivím se. Ono těch důvodů k hrdosti na českou povahu a český národ kvapem ubývá paradoxně tím rychleji, čím víc jsou slyšet hlasy rádo by vlastenců a nacionalistů.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Je to starý pán /nar. 1929/, komunisté se k němu zachovali jako hovada a on snad odpustil, ale určitě nezapomněl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kurec

Srovnej Čr a francii a schválně kdo se má lépe

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek