zjentek

Proč mikrovlnné trouby v provozu tak hlučí?

Všiml jsem si, že mikrovlnka je hned pa mixeru snad nejhlučnější kuchyňský spotřebič.

Odpovědi
autacek

Tak myslím, že daleko větší hluk dělá pračka, digestoř i myčka. O ostatních spotřebičích jako vysavač, atd. ani nemluvě. Nicméně k příčině – v mikrovlnce to může být větrák a motorek na otáčení.

hapiky

Na rovinu? Hlučí jen ty levné, nebo staré!

zjentek

@autak: Tak pračka určitě ne (bych předpokládal, že silent inverter má ve 21. stol. už každá pračka). Dále k těm KUCHYŇSKÝM- skutečně digestoř či myčka hlučí více nežli MIKROVLNKA? Tak to MÁŠ BLBÉ (;

autacek

Ano, pračka při odstřeďování dělá rachot. A myčka, jak v ní proudí voda, je slyšet též. Ale jestli on nebude spíš problém u tvé mikrovlnky 😉

zjentek

Já mikrovlnku nemám… minimálně 50let.

zjentek

Rozuměj hlučí = dB.