Avatar uživatele
Bronzový

Proč mi zůstává na flešce málo místa?

Občas se mi stává,když vymažu všechna data na flešce,nic tam není vidět,ale je volná jenom polovina GB,např z 8GB mám volných jenom 5 GB. Jednou se mi stalo,že jsem v práci pouštěla nějakou prezentaci na televizi,a naskočili mi tam soukromé fotky,které tam byli před půl rokem a dávno jsem je vymazala a v PC se vůbec neukazovali. Vím,že to mám znovu naformátovat,ale tím si vymažu i to ostatní. A chtěla bych vědět,proč to tak někdy mám a někdy ne.Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Doporučoval bych připojit flešku k počítači a všechno zkopírovat do PC do určeného adresáře. Protřídil bych všechno a nepotřebné bych na flešce vymazal. Tak budu mít v záloze na PC všechny soubory a flešku budu mít k potřebě.
Jedna z možností, proč to tak je , je ta, že při zapojení flešky k PC je dotaz - například, zkopírovat, přehrát všechny soubory a pod. To se mi taky stalo a pak jsem měl některé soubory několikrát. Takže připojit flešku, neprovádět žádnou instrukci - v zadání a prohlédnout si obsah disku Tak by se měl obsah vyčistit - převést do určeného souboru. Pak třeba formátovat disk atd.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Před tak radikálním krokem, jako je formátování (které jsem jako běžný uživatel flešky v životě nepotřeboval) bych zkusil něco mírnějšího: mohou tam být zbytky starých souborů, mohla by pomoci defragmentace disku (v okně Tento počítač kliknu na jednotku pravým tlačítkem > zvolím Vlastnosti > karta Nástroje > Defragmentace disku)


Avatar uživatele
Zlatý

Také doporučuju zkopírovat a zformátovat. Je to ale jen pokus. Funkční fleška formátování nepotřebuje a defragmentaci už vůbec ne. Ta u elektronických pamětí postrádá smysl. Nejspíš bude vadná.


Avatar uživatele
Zlatý

poškodenie fat-tabuľky, ktoré spôsobuje spomínané problémy, spôsobuje "vytrhnutie/vytrhávanie" flešky z počítača.
pred odpojením flešky treba striktne dodržiavať postup "bezpečne odebrat hardware" a problémy pominú.
je to iba otázka zvyku (a pár sekúnd).

náprava poškodenej fat-tabuľky je možná iba formátovaním.
pre prípadnú záchranu dat doporučujem program Restoration ( http://www.slunecnice.cz/… ).

;-Q


Avatar uživatele
Stříbrný

1. Zkontroluj, zda máš povoleno zobrazování skrytých a systémových souborů. Pokud ne, zapni.

2. Proveď windowsovskou Kontrolu disku - přístupno přes místní menu jednotky, Vlastnosti/záložka Nástroje/Kontrola chyb (tento název může být v různých verzích Windows různý).

3. Do budoucna se řiď velmi dobrou radou arygnoce, nevyndavat flešku z USB bez softwarového "odpojení" - ikonka v systemtrayi, tj. u hodin.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Quentosi: Na flash paměti bych se snažil defragmentaci vyhnout. Na flash nemá smysl, pouze přepisuje data z místa na místo, čímž se zkracuje životnost. To už je to formátování podstatně příznivější operace.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1063
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 953
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.