zebra8

proč mi začínají vlasy šedivět už v mých 13 letech?

Nejlepší odpověď
annas

Geny a psychika

Normální je, že se první šedivé vlasy objevují mezi třiceti a čtyřiceti lety. Šediny můžete ale najít i ve dvaceti., někdyi dřív. „Předčasné šedivění u mladých osob je obvykle důsledkem poruchy tvorby pigmentu, která byla člověku ,naprogramována' při narození. Existují určité geny, které tuto poruchu způsobují. V takovém případě je předčasným šedivěním postiženo více členů rodiny,” informuje kožní lékař Vladimír Valčík.

Kromě genů můžou šedivění ovlivnit i různé stavy, které zasáhnou vaší psychiku. Právě v důsledku těžkých emocionálních prožitků dochází k menší tvorbě melaninu. Spouštěčem mohou být např. starosti, podvýživa, stres, vážné nemoce, nervový šok a další. V dnešní době je již možné podstoupit vlasovou analýzu a zjistit toho o šedivění a o svém zdraví víc.

http://www.anam­neza.cz/Proc-sedivite/clanek/33

Můžete si projít i starší odpovědi.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%A1ediv%C4%9Bn%C­3%AD%20vlas%C5%AF

Další odpovědi
marci1

Stává se to. Pravděpodobně se jedná o dědičnost. Zkus se zeptat rodičů, jestli jim nezačaly šedivět vlasy před 20. rokem věku.Pokud ano, tak to máš dědičné. Mám známého, kterému začaly vlasy šedivět v 19 letech. A jaký je to frajer ! Může to být i ze stresu, snaž se nestresovat, vím je to někdy těžké, ale snaž se. Většinou šedivění neznamená žádnou vážnější nemoc.

Frofo

Kamarádovi taky šedively v tvém věku. Má boreliózu.

martan75

Myslím, že důvodem může být hlavně ta genetika, protože ve 13 šedivět je zvláštní :/, ale příčin samotného šedivění může být hned několik. Zkus si přečíst tenhle článek https://www.re­parexshop.cz/blog/co-funguje-na-sediny/ . Každopádně jestli nechceš přijít o svou přirozenou barvu vlasů, možná bych zkusila určitě zlepšit životosprávu a taky i nějaké tonikum, co ti tu barvu navrátí 🙂