Michal Kole

Proč mi úřad práce teda neprodloužil pracovní smlouvu s občanským sdržením klubem Nedrog, kdyh pro mě neměl jinou práci?

Pracoval jsem z domova, plat sice příšerný (minimální mzda 6,5 čistého), šéf bez problémový.

Více info:

http://michal­kolesa.funsite­.cz/obcanske-sdruzeni-nedrog-rakovnik-michal-kolesa.php

Ale neskončil bych v blázinci a sami musíte uznat, že papíry z blázince mi situaci neulehčují.

Nejlepší odpověď
anonym

Michale, úřad práce zafungoval jako zprostředkovatel. Smlouvu jsi měl přímo se sdružením Nedrog a byla na dobu určitou. Pokud chceš po sdružení, aby Tě znovu zaměstnalo, zajdi si přímo na jeho adresu a snaž se domluvit se svým bývalým nadřízeným. ÚP se Ti může snažit pomoci, ale pokud pro Tebe nemá vhodnou práci, tak s tím nic neudělá.
Uvědom si, že sdružení může mít během svého působení různé aktivity. Je vysoce pravděpodobné, že činnost, kde mohli využít Tvých služeb a schopností, skončila a již se opakovat nebude. Přesto ale nic nezkazíš, když se zajdeš zeptat, jestli by s Tebou nemohli počítat. Nevzdávej to. Pokud nasadíš tolik úsilí shánění práce, jako věnuješ svým dotazům na Odpovědích.cz, tak je pravděpodobné, že se Ti práci sehnat podaří.

Další odpovědi
marijakes

To bude asi problém. Protože vše je o penězích. Sdružení dostávalo dotace na tvůj plat od ÚP. To je podobné jako s chráněnými dílnami nebo příspěvky na plat podnikatelům, kteří zaměstnějí invalidního člověka nebo člověka, který si obtížně shání práci. V dnešní době nejsou peníze už na nic. Tvůj dosavadní šéf je sice spokojen, ale sám tě nemá z čeho platit. (asi)
Jinak za hodinu práce denně jsi měl docela královský plat. Můj mírně ment. postižený syn maká ve skladě za minimální mzdu denně 7,5 hod.

hanulka11

to se zeptej na ÚP a ne nás

Děda Louda

Smlouvu jsi měl s Nedrogem, nikoli s ÚP. Tam to taky řeš.