veronika36

Proč mi tužka na oči nekreslí na oči?

Mám několik tužek na oči, keslí na papír, na ruku apod.. ale zkrátka na oči ne, nevíte proč? nějaká rad?

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

Taky bych sázela na nekvalitní provedení, resp. na příliš tvrdou tuhu. Kůže na očním víčku je strašně tenoučká a citlivá na poškození, víčko má navíc oblý tvar, který se vykresluje hůř. Když si koupíš tužku, která je moc tvrdá, bez přitlačení tu linku nenakreslíš. Aspoň teda já mám takovou zkušenost.

Až budeš v obchodě vybírat příště, zkus si nakreslit krátkou linku na vnitřní stranu zápěstí – pokud tuha kreslí výrazně i bez použití síly a linka jde potom krásně rozmazat do ztracena, měla by bez problémů malovat i na oči. Já mám celkem dobrou zkušenost s vysouvacími tužkami – nemusí se ořezávat a zatím jsem nenarazila na žádnou, která by byla vyloženě nepoužitelná. 😉

Další odpovědi
anonym

Nenamazala sis oči nějakou mastičkou? To pak ta tužka někdy nechce držet

ReHu

Buď jsou nekvalitní nebo mohou být „oschlé“.
Zkus špičku jemně otřít do papír.ubrousku.

štamgast

Asi je to šunt.