nyjono

Proč mi sem nejde vložit fotka?

Systém mi v červeném poli ukazuje, že velikost vkládané foto může mít max 5 MB.
Po kontrole vím, že mnou vkládaná foto má 3,6 MB.
Jaký může být jiný důvod, že otázku s fotografií nelze vložit.

Je ve formátu JPG.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pravděpodobně se snažíš uploadovat obrázek s příliš vysokým rozlišením a script pro jeho úpravu to nezvládá. Zkus rozlišení snížit, počítám, že pokud nepřekročíš 1024×768, tak by to mělo jít. :)

Další odpovědi
Kepler

Další podmínkou je, že musí být ve formátu jpg.

Vojta24

no a do třetice další možná příčina je taková, že váš jpeg soubor není validní (například není úplný nebo byla jinak poškozena jeho datová struktura) zkuste jej zkusmo otevřít v editoru GIMP zda vám náhodou nezahlásí nějaké detekované poškození a pro jistotu v tomto editoru proveďte uložení do nového souboru (patřičně upravte míru komprese a rozlišení tak aby byly splněny nároky na maximální velikost souboru a rozlišení v pixelech)

Jak v gimpu změním rozlišení ?

  1. Spusťte GIMP a v něm horní MENU->Soubor->Otevřít… vyberte JPEG, který chcete upravit
  2. Pro změnu velikosti obrázku v pixelech vyberte v horním MENU->Obrázek->Škálovat obrázek a v dialogu který se otevřte nastavte novou výšku a šířku v pixelech (pro kvalitnější výsledek místo Kubické interpolace vyberte pokročilejší LoHalo interpolaci) … potvrďte tlačítkem [Škálovat]
  3. Soubor uložte v MENU->Soubor->Exportovat jako …

Jak v GIMPU nastavím míru komprese obrázku a tím i jeho výslednou velikost ?

  1. Otevřte obrázek přetažením myši do okna GIMPU
  2. Vyberte v horním MENU->Soubor->Exportovat jako… a zadejte název souboru k uložení tak aby obsahoval koncovku .jpg
  3. Dodatečně se otevře dialog ve kterém můžete upřesnit míru komprese jpeg pomocí posuvníku KVALITA (výchozí hodnota bývá kolem 90, doporučené hodnoty jsou v rozsahu od 75 do 95, hodnota nižší než 75 generuje už velmi nekvalitní obrázek plný viditelných artefaktů způsbených příliš vysokou kompresí). Pokud při změnách kvality zaškrtnete volbu „Zobrazit náhled“ pak bude gimp při každé změně kvality automaticky odhadovat jakou velikost bude mít obrázek po uložení. Snadno tak můžete nastavit právě takovou kvalitu aby se těsně vešla do daného limitu.

3. Kde GIMP stáhnu ?

na adrese www.gimp.org, je tam dostupný zdarma, narozdíl od zbytečně předraženého photoshopu …