Mucillinka

Proč mi pořád hnisá piercing v pupíku? (už ho mám skoro půl roku)?

Už mám skoro půl roku piercing v pupíku a docela často mi z toho teče hnis nebo mi to přijde jako hnis,ale už nebolí.Co s tím?Nějaký krém?Poradí te ,prosím.Děkuji

Nejlepší odpověď
Terryle

hojky, já všecko dezinfikuju olejem z čajovníku – tea tree oil. Dověděla jsem se o tom právě z doslechu o slečně, které taky vytrvale hnisal piercing a nic jí nepomáhalo, ani silné antibiotické masti. Až po tom olejíčku se to prý zahojilo a od té doby má pokoj. Dá se to koupit v lékárně nebo v některých drogeriích, lahvička stojí cca 150 korun, ale vydrží hodně dlouho.

Další odpovědi
rottwy

Myslím, že je to celkem normální :)) Všude co jsem tak načetla se píše, že právě pupík se hojí nejdelší dobu – klidně i rok. Já osobně sice pupík nemám, ale mám nos, kterej mi taky opakovaně hnisal, pak byl třeba měsíc v pohodě a pak znovu. Podle mého je nejlepší normální dezinfekce jako, že si tim vždycky jen ten pupík nastříkáš a dobrý. Tyhle krémy jako Framykoin apod. já vůbec ráda nemám, přijde mi, že to akorát ještě víc rozleptá.. Hlavně to nevzdávej a vydrž, on se zahojí ;))

Bublinnka

Mám taky piercing v pupku (asi tak 8 let) a v salónu mi doporučili polévat ránu vodou s rozpuštěnou solí. Rána se vysuší a přestane hnisat. Doporučuji. Rána se mi zahojila tak 3 týdny po propíchnutí.
Hrnek vody + 2 lžičky jedlé soli, ráno i večer.