Rukas

Proč mi počítač nedovolí využít všechna jádra?

Včera jsem obdržel nový počítač,a po zapnutí mi ukazoval, že mám 4 jádra. Po chvíli se zasekl a já byl nucen ho restartovat ručně. Při druhém zapnutí mi ukazuje, že mám jen jedno jádro. Ani přes msconfig to nejde přepnout. Poraďte prosím…
Doplňuji:
I ve správci úloh mám jen jeden graf. A zdá se mi, že na výkonu je to znát.

Odpovědi
mosoj

Ovládací panely, správce zařízení, procesory. Pokud máš čtyřjádro , vsadím se že tam budou.

Aby počítač použil více jader k výpočtům, musí pro to být program napsaný.
Na aktuální výkon se koukni do " sledování výkonu". Máš to tam i s časovou osou. Jinak si můžeš zkontrolovat index výkonu. Většinou ho limituje grafická karta.