Boy 13

Proč mi plyne čas jinak ve městě a jinak v přírodě?

Nekdy, kdyz vyjedu na vikend na chatu za mesto a jsem tam i v prirode, lese, na prochazkach a tak, tak mi pripada cas nekonecne dlouhy a uzivam si kazde chvile…ale kdyz se vratim do mesta, tak najednou mi pripada, ze jedna hodina je jako pul hodiny…vse probiha pro me hroznee rychle…taky nekdo mate takovehle podobne subjektivni vnimani casu?

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě je to tak. Pobyt v přírodě nám je příjemný, nabíjí nás energií. Zelená barva lesa, šumění stromů, zpěv ptáků, srnky v lese, objímání stromů-to vše nás nabíjí pozitivní energií, uklidňuje nás to. Ve městě je hluk, chybí nám stromy, lesní zvířata, šumění lesa. Proto se nám zdá, že vše rychle a bez prožitků ubíhá. Každý den chodím do lesa načerpat energii, pocit svobody, uvolnění apod. 🙂

Další odpovědi
orestez

Když většinou ráno čeknu hodiny, bývá ráno. Když je čas oběda, mrknu na ciferník a je čas jíst. Potom bývá 22:20, toho jsem si často všiml u počítače. V přírodě jsem nic takového neviděl.

zjentek

Ve městě je shon. To do přírody nechodíme primárně něco shánět, tak jako do města a když už, tak shánět třeba houby má jiný náboj, než shánět rohlíky. A v tom to vězí, čas vnímame dle vlastního pocitu z té které činnosti.

Pokud ti dlouhý čas vadí, přestaň vnímat přírodu, v které se nacházíš a zkus v ní myslet na město- mělo by to zrychlit. ;)

Možná někdo to může mít přesně obráceně- půl hodiny ve městě je jako hodina. ;)

Třeba alkoholik- zajímalo by mě, jestli „klasická hoďka“ v přírodě je pro něj jako půlhodina anebo naopak jako dvě hodiny! ;)