Lukáš Rusek

Proč mi píská v hlavě?

Mně hrozně úplně píská v hlavě už asi půl roku. Ale to je nesnesitelný. Úplně šílený, já to slyším ve dne v noci. Jenom když si pustím hudbu do sluchátek tak je to lepší.

Nejlepší odpověď
orwell

Protože máš tinnitus. Jo, je to šílený, ale až s tím budeš žít desítky let jako já, zvykneš si. Můžeš taky navštívit ORL a postěžovat si. Moc šancí zbavit se toho nevidím, ale naděje umírá poslední.

Další odpovědi
mosoj

Mám to již asi 30 let. Jinak souhlas s Orwellem. Časem se ještě přidá slábnutí sluchu.

paul1

Také mám tinnitus, ale už jsem se naučit pískání (někdy šumění) zmírnit. První způsob: malíček zastrčit co nejhlouběji do ucha, pootočit s ním a vytáhnout. To samé u druhého ucha a několikrát opakovat. Druhý způsob: ukazováček dát do vodorovné polohy, potom přitlačit na místo pod nosem a mírně s ním pohybovat doprava a potom doleva. Potom následně dát ukazováček na kořen nosu (také ve vodorovné poloze), přitlačit a také pohybovat doprava a doleva. Oba způsoby několikrát opakovat a šumění, nebo pískání se zmírní. Pavel

nyjono

Co ti řekl lékař?
Potvrdil tinnitus?

ivzez

Za půl roku jsi ještě nezvládl navštívit lékaře?
Příčin může být víc, vyšetřit těa odpovědět ti může jen lékař.

WTLS

Wow, mám to snad celý život, ale nikdy by mě nenapadlo, že to může být
nemoc vždy jsem si myslel že to má každý, naštěstí to mám strašně slabé, škoda no že zrovna já jsem největší marod ve městě :)