MasterKing

Proc mi padá WiFi router?

Dobrý večer mam wi-fi router edimax br 6204wg a do nej mame připojeny 2 stolní počítače a kdyz se připojíme na WiFi (mobilem, tabletem) tak to spadne a musí se cely resetnout. Ale kdyz je připojen jenom jeden počítač tak kdyz se připojí na WiFi třeba 3 mobily najednou tak to nepadá. Za odpovedi předem děkuji.
Doplňuji:
mowla: Bohužel zabralo to jen na pár minut a už to zas padá

Nejlepší odpověď
Bedy

S Edimaxy zrovna nemám nejlepší zkušenosti, ale když byl nějaký problém, tak to většinou vyřešila instalace nového firmware. Proto doporučuji skočit na oficiální stránk Edimaxu, najít tam Vaše zařízení a nahrát tam nový firmware.
Návod většinou je na stránkách – obecně ale – připojte se přes Internet Explorer nebo alternativní prohlížeč do nastavení routeru a někde v menu by měl být Options/Settings či rovnou Firware odkaz, kde ten stažený firmware z počítače tam nahrajete jako když třeba na Rajče.net nahráváte fotky.

Další odpovědi
anonym

Je v záruce? – pokud ano, reklamuj jej.
Pokud není, zkus jej dát na lépe větrané nebo chladnější místo, případně jej odkrytuj (a nebo pro test ´ofukuj´), problém odhaduju na přehřívání…
Doplňuji:
Zabralo „na pár minut“ – tak to bude ono, pár minut se to uchladilo, ale i zahřálo a padá dál – pokud máš nějakého kámoše elektronika, ať se na něj podívá (pravděpodobně půjde o nějakou ´prkotinu´ – koukni třeba, jestli na desce nejsou nafouklé kondíky), ale pokud ne, kup novej router, vzhledem k cenám se nevyplatí oprava v servisu.

Rohlik

Updatuj firmware, který tyhle problémy často vyřeší.