madmansimon

Proč mi notebook šumí při vytížení?

Při vytížení mi notebook šumí, praská, prdí. Stačí když hraji nějakou hru a při každém zvuku to zašumí. Nebo když odpojím napájení (automaticky se sníží výkon ntb) tak je to absolutně neposlouchatelné-stačí aby něco píplo díky upozornění tak to praská a šumí tak že nejde ani to pípnutí slyšet. Šumí to jak v sluchátkách tak i v reproduktorech. Zkoušel jsem aktualizovat ovladače. Mám win10. Asus X550C serie- intel pentium 2× 1.8Ghz, NVidia GT 720M a 4GB RAM. Někdo nějaké nápady jak to opravit? PS: do biosu se nedostanu-mám prasklý displej a jedu na externím monitoru. Předem děkuju

EDIT: Nejde o zvuk ventilátoru ventilátor ale o přímo zvuk z reproduktorů. Šumía praská to jen v tu chvíli kdy to má nějaký zvuk vydat.

Odpovědi
mosoj

A není to ventilátor ? Proč prdí ale nevím, možná moc hrachu.

slevin

mel jsem taky hlucny notebook,ale stacilo ho zezadu rozsroubovat a vycistit od prachu.

kolmano

Mohla by to být chyba hardwaru na zvukové kartě, ale těžko říct. Taky to můžou být „jen“ špatné ovladače nebo nějaký jiný software, který se snaží „vylepšit“ zvuk.

jáára

máš originální adaptér?