janek66

Proč mi neuletí moucha z obrazovky monitoru když pod ní projíždím šipkou myší?Moucha se nedívá pod sebe?

Nejlepší odpověď
fcoop

Mozek mouchy domácí aktualizuje scenérii každých 5 milisekund, takže má na vší rozhodování subjektivně víc času (proto se nám ostatně tak těžko zabíjí). Moucha, která vletí do kina a pohlédne na plátno, namísto plynulého toku uvidí zdlouhavý sled statických obrázků.(Net)

Třeba! to nevyhodnotí jako nebezpečí.
Nebo je to moucha – model rutinér – a má šipku „na háku“.

Další odpovědi
Meropa

Nad tím už jsem také přemýšlela.
Myslím že tím jak má moucha jiné oči něž člověk, tak to vnímá jinak, protože pro člověka je to udělané nějak aby to dobře viděl, ale moucha vidí jen blikající barvu (nevidí hýbající se předmět, ale to že se v tom monitoru mění barvy.

lexx

možná vnímá okolní svět v trochu jiné oblasti elektromagnetického záření než je viditelné světlo

baghira

Nejspíš moucha rozlišuje mezi skutečným předmětem a pouhým obrazem.