alexandra

Proč mi nepasuje v TV zvuk s obrazem?

Mám televizi LG a v sobotu jsem se dívala na program „Máme rádi Česko“,a vůbec mi tam nepasovalo mluvení s obrazem.Měli to o 2–3 vteřiny opožděné. Nestává se mi to pořád,ale občas se to stane.Dá se s tím něco udělat???

Nejlepší odpověď
gecco

Může se to stát – jde o špatnou synchronizaci obrazu a zvuku a na vině je téměř jistě přijímač

  1. neprovádí průběžnou synchronizaci – pomůže přepnutí na jiný kanál a zpět (kdy se zvuk a obraz jednorázově sesynchronizují
  2. nestíhá zpracovat vysoký datový tok (zejména u HD vysílání) – pomůže stedovat kanál s nižším rozlišením (nebo pořízení kvalitnějšího tuneru – TV či STB)

Stát se to může i na straně vysílání (problém synchronizace na vykrývači) a nebo při zpracování vysílání pro kabel, ale to je spíše výjimečné.

Další odpovědi
mosoj

Máte slabý signál a dochází k rozpadu synchronizace obrazu se zvukem.
Nechte si někým kdo tomu rozumí zkontrolovat anténu a svody k TV. Pokud máte pokojovou „anténu“ vůbec bych se nedivil. V tom případě by to chtělo najít vhodnější místo pro umístění antény a pokud by to nepomohlo, tak přejít na normální venkovní anténu.