emoil

Proc mi nenabíhá operační systém ? a jak to vyřešit?

pri zapnutí notebooku (starsi typ znacky HP) se mi objevi pouze nacitani OS windows xp a pote se notebook vypne, znovu zapne a stale se to opakuje.. co s tim? nejsem si ani nijak vedoma ze bych pri poslednim fungujicim zapnuti pc neco udelala spatne nebo jinak nez normalne.. jen mi to nahlasilo chybu a od te doby to nejde.. mockrat vsem dekuji za odpoved!!!
Doplňuji:
notebook neni muj takze jsme u toho nebylo.. chyba pry hlasilo neco o ukladani do knihovny.. a fleska nepomohla

Nejlepší odpověď
Bedy

Tady to na dálku asi nespravíme, navrhuju to odnést do servisu.
Možná by neškodilo vyfoukat notebook od prachu – vemte si vysavač nebo pumpičku a ten prach vysajte – notebook má určitě chladící otvory – tam to strčit a vyčistit.

JInak data se dají zachránit – stačí si stáhnout a vypálit nějakou živou distribuci Linuxu, třeba jednoduchý Puppy Linux.

Osobně bych doporučoval zvážit přechod na novější Windows 7. Windowsu XP končí podpora 8. dubna 2014. Po této době nebudou vydávané aktualizace, které zalepují díry v systému, a tím počítač bude mnohem, mnohem zranitelnější.
Hackeři už avizovali, že se tohoto data nemohou dočkat a že velmi rádi využijí děr v tomto systému.
A antivirové společnosti, ty než se vzpamatují, může být mnohdy pozdě.

Další odpovědi
anonym

A ta chyba by se nám hodila, jedině pomocí té chyby můžeme problém vyřešit. Nelekejte se textu chyby bývají pro neznalého nečitelné ale pro nás velmi pomohou. Nabývají hodnoty typu: KERNEL_ERROR_??? nebo 0×1000245, atd.

badisko

Nejdrive vem flashdisk a vsun ho do USB portu a pak zkus ten notebook zapnout ..je nozne ze mas porouchany zavadec windows a tim padem ti to dela …tak to vyzkousej a napis jak jses na tom…je v podstate jedno jaka fleska to bude …nebo pokud jsi na tom PC pouzivala externi HDD tak tam zapoj ten hardisk …
Doplňuji:
Takze vzit CD Windows dat ho do mechaniky vypnout a zapnout pocitac ..pote se zacne Win Bootovat a po chnili vam nabidne dve moznosti …opravit (repair )..nebo dat novou instalaci ..date opravu (repair) vsechna data by vam mela v pocitaci zustat ale ze budou nektera stracena se vyloucit neda …nechate provest opravu po dokonceni restartujete notebook a uvidite …Ale je mozne ze OS je dodrbany o neco vic tak oprava nebude stacit ..Takze udelate zase to same …ale dato uplnou instalaci i formatovani disku (pomale )ne rychle (quick)..upozornuji ze veskera data na HDD budou smazana a budete mic upme cisty OS..
bude pak treba stahnout aktualizace ..updatovat ovladace atd …
Toto doporucuji jen zkusenejsim uzivatelum instalace windows nic neni avsak napoprve to muze byt obtizne …tady jsem vam nasel jak presne postupovat ..http://cs.ste­althsettings.com/cum-folosim-repair-r-in-windows-xp-instalare-windows-xp-instructiuni.html jinak pokud si netroufate pomuze kamarad ..nebo specializovany servis …pro mene zkusene uzivatele budou tu posledni dve moznosti nejlepsi…jinak tady je jeste odkaz .. ..

badisko

tady je odkaz …http://pc.po­radna.net/a/vi­ew/403824-instalace-windows-xp-krok-za-krokem

badisko

tady je odkaz …http://pc.po­radna.net/a/vi­ew/403824-instalace-windows-xp-krok-za-krokem