Jiří Bohumil

Proč mi nejdou kopírovat větší soubory v Movie Makeru na flešku a SD kartu?

Při zpracování videa v aplikaci W Movie Maker a zpracování do souboru .mp4, s větším obsahem jak 4 Gb (záznam asi 25 minut), mi tyto soubory nejdou kopírovat na flešku, ani na SD kartu.
Zpracovat a spouštět na NB jdou bez problémů, bez ohledu na velikost souboru.
Rovněž tak kopírování mezi složkami v adresáři na NB, na HDD, jde bez problémů.
Ale při pokusu o kopírování na výše uvedená záznamová media (pro účely přenosu a promítání na TV) mi NB napíše: Soubor je příliš velký a dále – Soubor … mp4 je pro cílový systém souborů příliš velký. Nerozumím pojmu „cílový systém souborů“ u těchto záznamových medií.
Přitom tato záznamová media mají kapacitu 16–32 Gb a jsou úplně prázdná a v pořádku. Formátování je provedeno na FAT32 a různá nastavení alokační jednotky na ovlivnění nahrávání větších souborů rovněž nemá žádný vliv.
Pokud soubor „očešu“ na hodnotu nižší jako 4 Gb, pak jde kopírování bez problémů.
Jinak mi tato aplikace celkem, vzhledem ke své jednoduchosti a intuitivnímu ovládání, pro běžné a rychlé zpracování (sestříhání) videí, plně vyhovuje.
V dřívějších dobách jsem používal aplikaci Pinacle, ale po vyzkoušení WMM jsem na něj přešel a jsem s ním, až na výše uvedený problémek, docela spokojený.
Jedná se mi o možnost „natáčení“, kopírování a přenosu (občas) delších videí jako 25 minut -tedy souborů s větším obsahem jak 4 Gb.
Hledal jsem, je-li někde o nějakém omezení kopírování souborů na tato záznamová media, v WMM, nějaká zmínka, nikde jsem ale na nic nepřišel.
Nebo je problém někde v HW, nebo SW těchto záznamových medií a v komunikaci s nimi?
Má někdo s tímto problémkem nějaké zkušenosti a může poradit?
Za případnou odezvu díky.

Doplňuji na základě odpovědí.
Díky všem, už je mi to vše jasné a omlouvám se za označení Gb, místo GB. Ale dokáží potom pracovat (spouštět a číst videa) z těchto medii, naformátovaných do NFTS „chytré“ TV? Jde konkrétně o Samsung, nebo LG, z výroby roku 2016. Možná o tom bude něco v jejich manuálech, budu muset pohledat.
Ještě jednou děkuji všem co mi doplnili mé vědomosti a mnoho štěstí v Novém roce všem „Odpovědňákům“ i redakci.

Nejlepší odpověď
brillant

Souborový systém FAT32 je omezen velikostí jednoho souboru na 4 GB. pro kopírování větších souborů je potřeba souborový systém NTFS popř. exFAT.

Zdroj: 365tipu.wordpres­s.com/2016/08­/30/tip596-co-je-to-exfat-ntfs-fat32-a-jak-vlastne-naformatovat-usb-klicenku/

Další odpovědi
Elk

Formátování by mělo být nastaveno na NFTS

Lamalam

FAT 32 podporuje soubory do velikosti 4 GB.

ferdysek

Ntfs na samsung smart tv by mel byt v pohode, pouzivaji upraveny linux a ty zvladaji vice souborovych systemu nez win. Prave toho zneuzivaji pro ochranu nahranych souboru z tv vysilani protoze jsou ochotne nahravat jen na oddil s nejakym exotickym formatovanim linux mi ho otevrel a win ne. Ale stejne se to nedalo prehrat.