GabcaB

Proč mi nejde vůbec spustit hra GTA 4.

Vždy se mi tam načte obrázek Razor1911 a pak mi ztmavne obrazovka. Chvili to takhle trva a nejednou mi to zmizi na listu… Když na to kliknu, tak se mi v levém horním rohu objeví černý čtvereček a pak zase zmizí. Hra je pořád ale na liště. Nevíte v čem je chyba?? Mám Windows 7.
Doplňuji:
No já potřebuji vědět v čem je chyba, aby nebyla náhodou v mém PC (jestli tu hru neutáhne apod.). Protože jinak si koupím tu hru a naprosto zbytecne…

Nejlepší odpověď
Nerevarin

Občas je lepší tu hru koupit, než se štvát s černou kopií, která může a nemusí fungovat. Možná zkusit jinej crack, nevím. Může to blbnout z mnoha důvodů. Mně samotnýho by zrovna GTA 4 stahovat nenapadlo. Je to velmi hardwarově náročná hra, která navíc vyžadovala připojení na x účtů. Mně blbne i legální verze, u té černé bych se bál o to víc:D

Další odpovědi
Lenka___

asi slabší hardware

Zbynas

  1. Nainstaluj nejnovější ovladače grafiky
  2. Nainstaluj nejen DirectX 11, ale i zvláštní vydání DirectXu 2009 (konkrétně 5. listopadu), který v sobě jako jediný má potřebné dll knihovny pro správný chod GTA IV a dalších her.
  3. Nainstaluj Net Framework 2.0
  4. Nainstaluj Visual C++ Redistributable. (DŮLEŽITÉ!!!)
  5. Restartuj počítač

Pokud problém přetrvává, možná Tvá grafická karta nepodporuje DirectX 11 a tudíž můžeš mít se spuštěním GTA IV problémy.

Nejčastější komplikací je právě chybějící zmiňovaný DirectX z roku 2009, na to hlavně nezapomeň.

PS Jsem rád, že tu nikdo nezmiňuje, že jde o nelegální kopii. Kopie pro vlastní potřebu jsou zatím v této zemi dovoleny, tudíž je to beztrestné. Zákázáno je pouze jejich šíření.
Doplňuji:
Ještě k tomu DirectXu, jde o balíček DLL knihoven z let 2006 – 2009, některé z nich nejsou součástí novějších DirectXů a ani nejsou v setupu, který stahuje obsah při instalaci rovnou z netu. Jde o offline verzi zahrnující knihovny, které se přidávájí ke hrám, jenž je vyžadují, ale v klasické instalačce DirectXu nebývají. Hodil jsem to na ulozto.
.http://ulozto­.cz/xNCtzypE/di­rectxfull-rar

setapouch

Porovnej HW a SW pozadavky na hru s tvym pocitacem.