Kelt

Proč mi nejde stáhnout video z internetu?

Některé video si mohu stáhnout, jiné mi nejde. Kliknu myší, pravým tlačítkem a objeví se mi nabídka. Vše je viditelné, pouze uložit video je psané slaběji a nijak mi nereaguje na myš? Dokonce jsem se registroval na tu stránku, kde je video. Zkusím to ještě na jiném počítači. Ale čím to je, že se mi nezobrazuje celá nabídka? To je úmysl autora videa? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Existuje doplněk pro prohlížeč MOZILLA FIREFOX (http://firefox.com ) který ti snadno umožní stáhnout jakékoliv video na kterékoliv stránce na internetu (i pokud to prohlížeč sám neumožňuje) … ke stažení zde https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/vi­deo-downloadhelper/

Stejný doplněk je k dispozici i pro prohlížeč CHROME/CHROMIUM zde https://chrome­.google.com/web­store/detail/vi­deo-downloadhelper/lmjneg­caeklhafolokij­cfjliaokphfk?hl=cs

Postup je pak jednoduchý, stačí otevřít dotyčnou stránku a video spustit, doplněk jej detekuje a nabídne ke stažení ve speciálním menu vpravo nahoře které vypadá jako tři barevné míče. Z této nabídky rozpoznaný video stream jen vybereš a doplněk jej uloží na disk.

Další odpovědi
ivzez

Ge0rge odpovídá výborně, já jen k možnosti stažení.

Stažení videa pravděpodobně blokuje provozovatel webu,
což může, ale nemusí být autor videa.

Blokování stahování se poměrně často ošetřuje java scriptem.
Pokud jej na té stránce vypnete, možná půjde video stáhnout
i bez doplňku prohlížeče.

Mc Merkurion

… ge0rge máv jádru pravdu, ALE: … no, problém je jen v tom, že samotný chrome mi tento doplněk zablokoval z důvodu porušování něčeho blablabla, teď už nevím jak, jo, zásad společnosti google … no, tak si tu stránku otevřu v prohlížeči OPERA, která má takový doplněk taktéž a je po vtákách …
… dále je možnost použít nějaký stahovač (používám český výraz), například FDR a zadat do něj URL videa, nebo stránky a jde to …

elkon

Pro stahování videí používám několik aplikací. Ne každé video z různých webů jde vždy stáhnout. Na něco funguje YTD, na něco třeba FreeRapid, jindy zase Apowersoft video Stahovač a pod. Mám jich asi pět a stahuji i z míst, kde to normálně nejde.

anonym

Zásadní výhoda tohoto doplňku je v tom že multimediální streamování detekuje nezávisle na tom zda se stránka snaží stahování streamu nějak zabránit nebo jej komplikovat. Dokonce i pokud stream je složen playlistem ze stovek menších streamů na vlastních url adresách, dokáže je tento doplňek spojit a uložit na disk jako jeden soubor – velmi užitečná věc.