hudbicka

Proč mi nejde spustit PC hra?

Zdravím, mám PC hru Harry Potter a Vězeň z Azkabanu – originální CD! Na minulém PC mi šla. Na novém mi nejde. Když jï nainstaluju a spustím, objeví se mi toto:

Critical error!

No Label

OS: Windows NT 6.2 (Build: 9200)
CPU: GenuineIntel PentiumPro-class processor @ 2405 MHz with 2030MB RAM
Video: NVIDIA GeForce 210 (4201)

LockRect failed: D3DERR_DEVICELOST

History: UD3DRenderDevi­ce::ReadPixels ← UD3DRenderDevi­ce::Present ← UGameEngine::Draw ← UWindowsViewpor­t::Repaint ← UWindowsClien­t::Tick ← ClientTick ← UGameEngine::Tick ← UpdateWorld ← MainLoop

Přitom mám všechny min.požadavky, které ta hra vyžaduje. Poraďte mi prosím, co s tím. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Quimby

Ujisti se, že máš aktuální ovladače na grafiku. A taky si nejsem jistý, zda bude na Win8 fungovat, kdyžtak zkus zapnout v režimu zpětné kompatibility s XP.

McArthur

Je to stařičká hra, která fungovala na Win98/2000/ME a WinXP. Ostatní nové systémy hra oficiálně nepodporuje.

Tedy experimentuj s nastavením spouštění hry, ovladači ke grafice i zvukovce, s nastavením procesoru (ten to očividně nezná) a když to nepůjde, tak zbývají pokusy s emulátory.